Дигитална карта
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 23:07:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дигитална карта  (Прочетена 274146 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #300 -: Понеделник, 04 Април, 2016, 17:06:44 »
ОтговорОтговор

Няма нужда да доказваш нищо. Просто носиш наказателна отговорност за неверни данни, в случай, че имаш идея да разполагаш с две карти.
2 карти на едно и също има не приема тахографа, дори едната да е обявена за открадната/изгубена и да е с валидност още Х години. По-лесно става с 2 карти, помощ от приятел, както колега по-горе спомена и с " маави " всичко се забравя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #300 -: Понеделник, 04 Април, 2016, 17:06:44 »

 Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #301 -: Понеделник, 04 Април, 2016, 20:20:30 »
ОтговорОтговор

@LightOff
Милиони благодарности!
Аз, като нов шофьор мога да кажа, че си пожелавам колега като теб!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #301 -: Понеделник, 04 Април, 2016, 20:20:30 »

 Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #302 -: Четвъртък, 07 Април, 2016, 16:53:45 »
ОтговорОтговор

Успях да попитам 2 фирми , относно казуса П.К. карта от С категория, дали е нужно да се подменя, когато се придобие Е категория. И двете фирми ми отговориха, че няма нужда абсолютно нищо да се сменя, но за да е по-спокойно на водача, ако искаме, преди да върнем книжката от С категория в КАТ , да и направим едно ксерокопие. Та така, това е последната информация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +537/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #303 -: Четвъртък, 07 Април, 2016, 23:27:10 »
ОтговорОтговор

Нещо не ми се връзва връщането на картата 3 дни преди изтичането на срока,ако правилно съм разбрал! Според мен тя се връща 28 дни след изтичането ... Давам пример:
На другата сутрин след изтичането ,с завъртането на ключа ,тахографа изплю картата с надпис невалидна карта. Поставям новата и се трудим :)За късмет след 3 дни “бонжур контрол“ и ме зяпаше като престъпник , докато не му дадох старата за контрол.
Как ще докажеш че си бил примерен ако нямаш.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #304 -: Петък, 08 Април, 2016, 08:49:35 »
ОтговорОтговор

Нещо не ми се връзва връщането на картата 3 дни преди изтичането на срока,ако правилно съм разбрал! Според мен тя се връща 28 дни след изтичането ... Давам пример:
На другата сутрин след изтичането ,с завъртането на ключа ,тахографа изплю картата с надпис невалидна карта. Поставям новата и се трудим :)За късмет след 3 дни “бонжур контрол“ и ме зяпаше като престъпник , докато не му дадох старата за контрол.
Как ще докажеш че си бил примерен ако нямаш.....

Виж за това изобщо не сме се сетили до този момент. Наистина, скоро си вадих дигитална карта и естествено върнах старата. Ако сега ме спрат някъде, как ще докажа, че последното ми шофиране със старата карта е преди повече от 28 дни?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +537/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #305 -: Петък, 08 Април, 2016, 09:56:29 »
ОтговорОтговор

Виж за това изобщо не сме се сетили до този момент. Наистина, скоро си вадих дигитална карта и естествено върнах старата. Ако сега ме спрат някъде, как ще докажа, че последното ми шофиране със старата карта е преди повече от 28 дни?
По принцип той може да свали информацията и с флашка, или със своята карта за контрол .
Ако иска обаче Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #306 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 16:39:58 »
ОтговорОтговор

Днес е един чудесен ден за българските шофьори. Получих официално писмо от Европейската комисия, с което отговарят на мое запитване. Позволявам си да го приложа тук за обществена информация.

Уважаеми Георги Кацарски,

Благодарим Ви за запитването.

Във връзка с въпроса Ви относно „каратата за квалификация на водача“ искаме да Ви уведомим, че Карта за квалификация на водача, издадена по силата на Директива 2003/59 / ЕО трябва да съдържа номера свидетелство за управление на притежателя към момента на издаване на картата. Карта за квалификация на водача остава валидна дори ако свидетелството за управление е преиздадено и съответно има различен номер.
Относно, тахографската карта:
Не съществува задължение за подновяване на карта за тахограф след подновяването на свидетелство за управление. Тахографска карта се издава с максимален срок на годност от 5 години. В края на този срок, водачът има правното задължение да я поднови.

Надяваме се тази информация да Ви бъде полезна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
cigulkata
Гост
« Отговор #307 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 16:57:59 »
ОтговорОтговор

Най - накрая нещо много позитивно! Благодарности!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LightOff
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +84/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 179
Теми: 15



Активност
0%

« Отговор #308 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 18:54:43 »
ОтговорОтговор

 НАРЕДБА № H-3 ОТ 7 АПРИЛ 2009 Г. ЗА НЕОБХОДИМИТЕ МЕРКИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО И ПРИЛАГАНЕТО НА РЕГЛАМЕНТ (ЕИО) № 3821/85 НА СЪВЕТА ОТ 20 ДЕКЕМВРИ 1985 Г. ОТНОСНО КОНТРОЛНИТЕ УРЕДИ ЗА РЕГИСТРИРАНЕ НА ДАННИТЕ ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПРИ АВТОМОБИЛЕН ТРАНСПОРТ И РЕГЛАМЕНТ (ЕО) №561/2006 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА ОТ 15 МАРТ 2006 Г. ЗА ХАРМОНИЗИРАНЕ НА НЯКОИ РАЗПОРЕДБИ ОТ СОЦИАЛНОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО, СВЪРЗАНИ С АВТОМОБИЛНИЯ ТРАНСПОРТ, ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА РЕГЛАМЕНТИ (ЕИО) № 3821/85 И (ЕО) № 2135/98 НА СЪВЕТА И ЗА ОТМЯНА НА РЕГЛАМЕНТ (ЕИО) № 3820/85 НА СЪВЕТА

Издадена от Министерството на транспорта

Обн. ДВ. бр.31 от 24 Април 2009г., изм. ДВ. бр.33 от 26 Април 2011г.

Чл. 30. (Изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г.) (1) Притежателят на карта за дигитален тахограф подава заявление за:

1. подновяване на картата не по-късно от 15 работни дни преди изтичането на нейната валидност;

2. замяна на карта, която е повредена, технически неизправна, изгубена или открадната, в срок 7 дни след настъпване на събитието;

3. подновяване на картата в срок 7 дни от настъпване на промяна:

а) в данните за трите имена и рождената дата - за карта на водача;

б) свързана с регистрацията на превозвача или лицето, извършващо превоз за собствена сметка, трите имена или рождената дата на лицето, на което е издадена картата - за карта на превозвача;

в) свързана с регистрацията на лицето, извършващо монтаж и настройки, трите имена или рождената дата на лицето, на което е издадена картата - за карта за монтаж и настройки.

(2) Лицето по ал. 1 в рамките на 3 работни дни предава своята карта в един от областните отдели "Контролна дейност - ДАИ", в случай:

1. че е изтекъл срокът, за който е била издадена картата - за лица, които не желаят да подновят своята карта;

2. че смени своята месторабота - за лица, притежаващи карта на превозвач, карта за монтаж и настройки.


 ...аз в предишния пост писах, но изглежда не сте ме разбрали. Там говорехме, за изгубена или открадната и за онези 3 дни за които говорите сега.

 Три дни преди края на срока на дигиталната карта трябва да я предадете на кои и да е областен център на ДАИ в страната, ако решите да не я подновявате. Това са тези 3 дни.
Ако картата ви е открадната или е с техническа неизправност/не функционира правилно в тахографа, се връща в срок от 7 дни в кой да е отдел на ДАИ в страната. Ето в този случай когато е открадната или не работеща, оставате с празни ръце и не можете да работите. Да речем спира да работи на 1 януари, от тази дата до 7 включително, отивате да подадете заявление да ви се издаде нова дигитална карта. Причината която посочвате е открадната или технически неизправна. Само ако е окрадната дигиталната ви карта, естествено нямате право да управлявате, освен ако тахографа не е аналогов.  Ако сте в чужбина. Имате право да се движите с повреден тахограх или неработеща дигитална карта единствено и само до най - близкия сервиз за тахограф в рамките на града в който сте. Данните от тази дейност ги записвате ръчно в бордовия дневник/ръчно извадена разпечатка от тахографа на гърба на който пишете трите си имена, регистрационен номер на МПС дата, час на повреда, ръчни въведени дейности за управление, подпис. Ако липсва някой от тези елементи, глоба.

 Ако дигиталната карта изтича и искате да продължите да ползвате такава за да упражнявате дейноста си като шофьор, трябва до 15 дни преди изтичането на срока на валидност на дигиталната карта, да подадете заявление до кой да е областен център на ДАИ/ИААА.  От подаването до получаването на новата карта, старата такава продължава да си е във вас и ако е още валидна да работите със нея. Обикновенно срока за издаване на новата отнема от 15 до 30 дни и когато отидете да си я получите, тогава връщате старата.  

 Гимнастиката са я предвидили добре, иначе корумпираните "джедаи", да не останете без дигитална карта за да си вършете работата.

... анаданму чожум!?  Смотан Шокиран

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #309 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 22:43:47 »
ОтговорОтговор

Не се напрягай толкова с това връщане на картата, защото съм питал лично в ДАИ дали трябва да я върна, при положение, че е с изтекъл срок. Отговорът беше, да, трябва да ни върнете картата.

Разминаха се с връщането поради отказ да ми издадат документ, че съм върнал картата. Като имаш път към ДАИ, питай ги дали ще ти издадат документ при връщането и тогава ще коментираме отново по този въпрос. Принципно след като получаването на картата става с протокол, следва и връщането да е по този начин.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ico123
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 24
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #310 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 23:18:05 »
ОтговорОтговор

Днес е един чудесен ден за българските шофьори. Получих официално писмо от Европейската комисия, с което отговарят на мое запитване. Позволявам си да го приложа тук за обществена информация.

Уважаеми Георги Кацарски,

Благодарим Ви за запитването.

Във връзка с въпроса Ви относно „каратата за квалификация на водача“ искаме да Ви уведомим, че Карта за квалификация на водача, издадена по силата на Директива 2003/59 / ЕО трябва да съдържа номера свидетелство за управление на притежателя към момента на издаване на картата. Карта за квалификация на водача остава валидна дори ако свидетелството за управление е преиздадено и съответно има различен номер.
Относно, тахографската карта:
Не съществува задължение за подновяване на карта за тахограф след подновяването на свидетелство за управление. Тахографска карта се издава с максимален срок на годност от 5 години. В края на този срок, водачът има правното задължение да я поднови.

Надяваме се тази информация да Ви бъде полезна.


 -  admin   
 
Благодаря , това е особено важно  за нас , сега навлизащите в професията ( Е-кат.), които умуваме да сменим или не картата за квалификация .
Някой искат да се подсигурят и обмислят вариант за смяна , други пък продължаваме със същата , в БГ
мисля (карам самосвал и още нямам стаж с Е-то за това "мисля" Усмивчица ) не е  проблем , но за чужбина не знам как стоят нещата .

Но щом вече има официална и актуална информация е 100% как стоят нещата .
 
 П.С. Можеш ли да публикуваш писмото оригинал ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #311 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 23:23:48 »
ОтговорОтговор

Това е писмото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* tmp_11665-Screenshot_2016-04-11-23-20-21209945342.png (293.52 KB, 1200x1920 - видяно 565 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ico123
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 24
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #312 -: Понеделник, 11 Април, 2016, 23:28:40 »
ОтговорОтговор

Мерси .
 Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #313 -: Петък, 13 Май, 2016, 20:28:49 »
ОтговорОтговор

Възможно ли е водач на 71 г с категория С, да си извади дигитална карта? И какви документи ще му трябват при ваденето, ако е възможно?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #314 -: Петък, 13 Май, 2016, 21:31:26 »
ОтговорОтговор

Възможно е, никакви по различни документи не трябват.

Ако ще я ползваш за това, което си мисля, проблема е 71 годишния водач да е редовно назначен. И да имаш късмет да не става беля, докато кара "той"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!