СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???
Форум на българските шофьори
Понеделник, 17 Януари, 2022, 06:47:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu

Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
mobimax.bg
collapse
Анкета
Въпрос: Кое може да се счита за шофьорски стаж?
Само и единствено, управление на камион с ремарке или полуремарке, международно
Управление на всички камиони, автобуси и тролейбуси
Управление на всички колесни, включително трактори и комбайни, изключение МПС-та от категория "А" и "В"
Всякакъв допир с МПС-та от професионална категория, включително участие във форуми, трениране на симулатори, гледане на видеоклипове
Както Закона, времето от придобиване на съответната категория

Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СТАЖЪТ – колко ни се иска и колко е???  (Прочетена 20257 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Потребител герой

Рейтинг: +1707/-320
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1707
Теми: 89

Активност
2.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно

« Отговор #45 -: Сряда, 26 Февруари, 2020, 01:16:16 »
ОтговорОтговор

Колко време е минало от предното ми писане (така се казва, че е писане, по-точно заяждане), въобще много се проточи тази тема. Едно че ме мързи в други случаи нямам достъп до Мрежата и много други неща. Не случайно се наричат: места за лишаване от свобода! Имаше такива слухове за мен, нищо чудно и да има нещо вярно?!

Да кажа и с какво се занимавам напоследък. За тези шофьорските неща и дума не може да става. Както в началото на темата съм споменал, че съм без никакъв стаж. Не че нямам желание, ама искат образование (основно ли, 10-ти клас, не съм сигурен далечно ми е). Никога не съм крил, че съм имал оценка 3 по граматика, разбира се не съм се и хвалил. Стана на дума и за образованието ми и не съм се опитал да скрия - с начално, завършено вечерно. Дори съм го написал в профила си, ако нататък поизкукуригам. Също съм написал и какви не харесвам, да не си забравя критериите.
     Винаги "надавам ухо" като се заговори за купени книжки и питам за мен, но никой досега не ми е предложил. Друг начин е да си купя диплома и да се пробвам на курсове. Така че искам, не искам ще се работи занапред друго. Както и да е, мислих с какво да се занимавам и реших с животни.
     От отдавна обичам да си общувам с животни, ама е някак едностранно, аз им говоря, а те - не?! Когато децата бяха малки и като видим врабчета питаме ги: - Как сте, студено-топло ли ви е? Но, нищо не казват, ама поне гледат умно. Да направя една вметка - начало: смятам че тези малки животинки са едни от най-свободолюбивите живи създания. Никога не съм виждал врабче в клетка, ако бъде затворено умира за дни. Намирал съм малки врабчета, храня ги привързват се и не се страхуват и само няколко дни и умират. От нищото, защото не са свободни! От друга страна имаме същества които са върха на хранителната верига (за друго не е сигурно), дори "велики шофьори" (най-вече по собствени критерии) и тези същите доброволно се затварят за 3,4,6 до 9-10 месеца!!! Кой е умният от двамата? - Край на вметката. Така и с гълъби (а те наистина са интелигентни), котки, кучета си говорим като ги срещнем. Някой път и като съм сам по навик ги заговарям и пак нищо не отговарят! Това нормално ли е, на вас отговарят ли ви?
     Да вземем дори едно теле, говориш му, то те слуша внимателно, с едни влажни очи, аха да проговори. А има индивиди срещани из Мрежата, говориш му и още по-внимателно (сравнение с тези където разбират, например - теле), обясняваш му и не, и не. За малко почти поне да промучи, но, не!
     Останал съм с впечатление, че за животни се разбира само бозайници. Например - кози, овце, крави, коне, магарета... За птиците не можем да кажем животни, предполагам животинки не е грешно.

Също така като важно условие беше при избора на работа, да не се отглеждат животинки които пряко (или почти) да отиват за убивани. Нали има приказка: "Обичайте животните, не ги яжте"! Сега това не може да бъде на 100%, например някой каращ цистерна с горива е много против наркотици, но разтоварва и няколко коли зареждат и отиват да продават и/или превозват наркотици. Друг превозва цигари и алкохол и от него ще употребят и невръстни деца (дори и неговите).
      Пак се отплеснах в опит да бъда по-ясен. От изброените причини се насочих да гледам диви животинки. Вместо кози - сърни, елени, но в крайна сметка се спрях на патки или гъски (диви). Тези точни наименования не са ми и на мен много ясни. Когато децата бяха малки птиците които не могат да плуват ги наричахме: пилета. Тези които могат да плуват имат ципа между пръстите са: патки. Като цяло патките са много интелигентни, дори не разбирам защо обиждат животинчетата като ги сравняват с жени например. Да общувам с интелигентни същества е важно за мен, за съжалени по форумите и групите във Фейсбук има изобилно количество, почти безинтелигентни. Патките са интелигентни, плуват грациозно, летят на много далечни полети, единствено ходенето им е като на патки. Обичат водоемите и лятото когато е горещо докато ги гледам мога и аз да се потопя във водата като хипопотам. Освен това са прелетни и през зимния сезон съм отпуск.

За тези които имат Фейсбук (които нямат, могат да им кажат) ето - интелигентен и работлив черен лебед (ако бъркам - просто черна патка). Ако някой има контакти да ги даде, със сигурност общуването ще бъде и възможно и приятно, за разлика от индивиди наричащи се "хора" - с които нито е възможно, нито е приятно:

https://www.facebook.com/PolarP/videos/645397738996672/

Ето и един нормален ден при мен:

https://www.facebook.com/garytvcom/videos/1365219460199965/

Ба го ,туй със стажа на автобус верно ли е?
Ойдеа ми 4-5месеца ако е верно.
Язека освен форумен имам мноо мънечък интернационалски,към коя група а се пишем,по-къде новобранките или редова бичкия?
Оно веке и бичкия не съм даже.
Формулите ,по дефолт ги скокнах

Вярно е това за автобуса. Към сегашния момент ще се наложи да отпадне повече от 4-5 месеца.  Нататък ще те науча как да го смяташ - просто какъвто стаж си броиш и го умножаваш по - 0, лесно е!
     Убеден съм, че ще го преживееш и затова го дадох така направо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Сряда, 26 Февруари, 2020, 01:16:16 »

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама