ЕТ Ангелов - Пещера
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 22:55:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЕТ Ангелов - Пещера  (Прочетена 1548 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
celestrial
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« -: Неделя, 02 Октомври, 2022, 07:57:42 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги.
Ще ви разкажа накратко за поредния новоизлюпен местен богаташ и сериозните разминавания между действителността и обещанията му. Та, отивам аз по обява да работим за горепосочения индивид. Изискванията бяха, доколкото си спомням да караш соло в бг за някаква сума, която не беше висока, но за конкретния момент се явяваше приемлива. На нещото като интервю така и не разбрах какъв камион накъде ще карам, освен че ще возя сурови яйца. Добре, така да бъде. Казвам „да“ и след 1 минута вече имам трудов договор, ама такава експедитивност направо формула 1 може да завиди. И така, след 5-те минути интервю, отивам аз на другия ден, за да започвам работа. Цялото фиаско продължи около 4-5 дни, вече не си спомням. За този период не бях шофьор, ами нещо като тестов пилот – всеки ден на различен камион с различен маршрут, за който разбираш в последната секунда в края на предишния работен ден – ама има ли нафта, има ли валидни документи, как са гумите – кой го интересува това. Като питам къде трябва да отида, ми отговаря „не знам, не ми задавай глупави въпроси“. Класически пример на биполярно разстройство. И така, не знаеш къде отиваш, какво ще караш – имам пред вид от хладилен соло мъник 6 тона, до зърновоз над 40 тона има някаква малка разлика, без да споменавам другите видове камиони между тях. Не само в тонажа, но и в категориите на книжката, съответно в размера на уговорената заплата. Този хаос продължи кратко, но каруцата се обърна, когато започна от втория ден смело да ми връчва палетната количка, да му дърпам напред назад из фабриката стоката. А стоката е чуплива, смърдяща и тежка – сурови яйца. Седи някаква с лист и химикал на рампата и ми нарежда като надзирател – това ей там, онова ей тук. За една секунда те превръщат в общ работник, но поведението им беше отигравано дълго време. А това са неща, които нито са договаряни, нито съм се съгласявал. Иначе условия на работа отвратителни – смрад от животни и счупени сурови яйца, умрели и умиращи мишки и тонове мухи, също неща, които не съм договарял. В непосредствена близост имаше някакви краварници, които съществено допринасяха за зловонието наоколо. А още не беше започнало лятото. Поведението на богаташчето към рехавия персонал работници беше под всякаква критика – то е викане, заплахи, нищо по същество. Нито един от хората, с които говорих там, не може да каже едно положително нещо за биполярния, просто беден край от високопланинци и много голяма безработица, затова си налягат парцалите в среда, в която средноуважаващ себе си човек няма да стъпи. Та така, за няколко дни и 5 различни камиона като обслужване, дестинации и всичко останало, приключих с въпросния местен магнат.
Пари все още не съм видял, предполагам, че няма и да видя. А минаха шест месеца вече. Така че, колкото и да е изолиран от света онзи край, не се лъжете, просто ще си изгубите времето, нервите и една сериозна част от себеуважението.
Успех, колеги.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 02 Октомври, 2022, 07:57:42 »

 Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 02 Октомври, 2022, 08:39:50 »
ОтговорОтговор

Колега защо не пита предварително тук за този глупак ,аз съм от Пещера и щях да ти обясня на дълго и на широко за работата там .Още първия ден не ти ли направи впечатление, че няма нито един работник от града!Още в зората на неговото бизнес начинание всички го разбраха и никой вече не му се връзва! Иначе парите няма да си ги видиш!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 02 Октомври, 2022, 08:39:50 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Неделя, 02 Октомври, 2022, 10:31:16 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги....

     Прави добро впечатление описанието. Обикновено в този раздел, използват някакъв "сразяващ" израз като: "бягайте с 200!" И предния случай беше точно такъв и се оказа, онзи дори не работил в онази фирма, ама ей така от "добра душа го прави".
     Парите не бива да ги отписваш, просто си ги потърси и много е възможно да си вземеш още с "поканата за доброволно плащане", а и предполагам не са кой знае колко повече от тези в договора. И ако се стигне до съд, публикуване на исковата молба и решението (вероятно след много време). Смисъл има, както и да гласуваме. Или да гласуваме за тези които предизборно обещават, че всички ще ни боцкат и вкарат във война и после да сме изненадани.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 02 Октомври, 2022, 17:14:23 »
ОтговорОтговор

Колегата е направил добре ,че се усетил навреме и се е махнал .Имам познат на който му трябваха 6 месеца да му уври главата и да се махне, но и той изгоря с една заплата, въпреки всички законови методи които приложи, накрая нищо не взе !Беше безкрайно разтакаване, нерви, какви ли не инспекции и всичко това за 600 лева, защото такъв му беше договора!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #4 -: Сряда, 12 Октомври, 2022, 22:14:19 »
ОтговорОтговор

Колегата е направил добре ,че се усетил навреме и се е махнал .Имам познат на който му трябваха 6 месеца да му уври главата и да се махне, но и той изгоря с една заплата, въпреки всички законови методи които приложи, накрая нищо не взе !Беше безкрайно разтакаване, нерви, какви ли не инспекции и всичко това за 600 лева, защото такъв му беше договора!

     Реалността не е такава каквато очакваме, като цяло съдът защитава виновния. Има приказка колко е лесно да осъдиш работодателя за пари които дължи, ама не е вярно. Както много не ходят да гласуват, "защото няма смисъл или няма за кого да гласуват". Да, ама още повече се улесняват измамниците. Щом има толкова измамени, ако има 2-3 решения на съда, дори да струва много нерви и частично да компенсира невзетите пари. При публикуването им тук например и всеки прочел и поинтересувал се не би започнал.
     Аз изобщо не вярвам когато се оплюва фирма без аргументи, дори съм убеден, че проблемът е в работника. Пример са и големи фирми със стотици работещи - ако четеш и вярваш "за нищо не стават"! Да, ама нито са осъдени, нито повече неща са верни. Но осъдена фирма е съвсем друго положението и на практика няма място за съмнение.
     За тази ли фирма става на въпрос и 600-те лева на твоят познат? Ако е така, съдействай му да се публикува решението от делото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!