А и Б на професията шофьор
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 20:39:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А и Б на професията шофьор  (Прочетена 30249 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #30 -: Петък, 30 Март, 2012, 04:00:16 »
ОтговорОтговор

Имам един въпрос. Ако стана международен шофьор, мога ли да си нося и личното бойно оръжие с мен или ще трябва да го оставя в касата  си в BG ?
И аз имам. Но не се вживявам в ролята на Джон Рамбо 1,2,3,4 и т.н.т. Разрешителното важи само за БГ. Ако отсъствам повече от 1 месец(а това се случва често), го оставям на съхранение в Тила на МВР срещу скромната такса от 4,50 лв/мес. Така ме предупредиха от КООС на МВР. Оставянето в личната каса удома е предпоставка за нещастни случаи, защото подрастващите са любопитни...Затова моята практика е: или го нося със себе си, или го оставям в МВР. Осъзнаването на отговорността за притежанието му е въпрос на личен избор, но всеки е ДЛЪЖЕН да сведе до минимум вероятностите за нещастен случай. Истина е, че пренасянето му през граница е под специален режим, който струва доста нерви, време и пари! А за някои държави носенето му е престъпление - да не говорим за използването му, макар и при самозащита...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Петък, 30 Март, 2012, 04:00:16 »

 Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #31 -: Петък, 30 Март, 2012, 21:24:10 »
ОтговорОтговор

И аз имам. Но не се вживявам в ролята на Джон Рамбо 1,2,3,4 и т.н.т. Разрешителното важи само за БГ. Ако отсъствам повече от 1 месец(а това се случва често), го оставям на съхранение в Тила на МВР срещу скромната такса от 4,50 лв/мес. Така ме предупредиха от КООС на МВР. Оставянето в личната каса удома е предпоставка за нещастни случаи, защото подрастващите са любопитни...Затова моята практика е: или го нося със себе си, или го оставям в МВР. Осъзнаването на отговорността за притежанието му е въпрос на личен избор, но всеки е ДЛЪЖЕН да сведе до минимум вероятностите за нещастен случай. Истина е, че пренасянето му през граница е под специален режим, който струва доста нерви, време и пари! А за някои държави носенето му е престъпление - да не говорим за използването му, макар и при самозащита...
Първо не се вживявам на Рамбо. Името ми Rammbon  го измислиха приятелите ми защото запаметявам цифри само веднъж като ги видя, като дати, телефонни номера, кодове,номера на коли , разписания , др. такива. Състои се от думите ram на компютърна памет и bon на добра памет,  а не че съм Рамбо Усмивчица))).  А с оръжия се занимавам от 12 г , най-вече по служба и вече и лично за мен, при нужда. Повече от гарги не съм трепал . Май ще го оставам в КОС -а Тъжен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Петък, 30 Март, 2012, 21:24:10 »

 Активен
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #32 -: Петък, 30 Март, 2012, 23:36:11 »
ОтговорОтговор

Още по-зле, щом за 12 г. си научил толкова малко за оръжията. Недопустимо е с такъв оръжеен стаж да задаваш такива елементарни въпроси... И не се перчи с тези 12 г. - аз се занимавам с тях от 1978 г., а ти тогава може би не си бил роден. Тъй че : по-кротко, не се пали, и се учи от знаещите!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #33 -: Петък, 30 Март, 2012, 23:45:09 »
ОтговорОтговор

Като стана на въпрос за оръжия и да се учим от знаещите искам да попитам нещо.Имам въздушна пушка,знам,че за нея разрешително не трябва само навършени 18 години,та въпроса ми е.Мога ли да я нося свободно,да речем да си я возя в багажника на колата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3008
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #34 -: Събота, 31 Март, 2012, 01:10:10 »
ОтговорОтговор

Като стана на въпрос за оръжия и да се учим от знаещите искам да попитам нещо.Имам въздушна пушка,знам,че за нея разрешително не трябва само навършени 18 години,та въпроса ми е.Мога ли да я нося свободно,да речем да си я возя в багажника на колата?

   Да, можеш. Но преди 2-3 месеца прочетох някъде, че са въвели изискването да отидеш в съответното районно управление и да я обявиш, а вероятно и ще я регистрират там. Обърнах внимание на написаното, защото и аз имам въздушна пушка, но още не съм имал време да изпълня това изискване.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #35 -: Събота, 31 Март, 2012, 01:17:12 »
ОтговорОтговор

Това сега от теб го разбирам.Ще се поинтересувам дали наистина е така и ако е така,съответно да направя необходимото,защото най-малко искам проблеми с властта.Имал съм и единствено "главоболия" друго не съм видял,а и нямам нерви да се разправям с МВР-то.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3008
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #36 -: Събота, 31 Март, 2012, 01:21:42 »
ОтговорОтговор

    Най-сигурното е да отидеш в своето районно у-ние и да черпиш вода от извора. Дори, ако не забравиш, сподели резултата тук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #37 -: Събота, 31 Март, 2012, 01:32:04 »
ОтговорОтговор

Е ще споделя,но това ще стане към средата на другата седмица,че дотогава няма да имам време.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #38 -: Събота, 31 Март, 2012, 13:00:24 »
ОтговорОтговор

PUMIX, главоболията идват от непознаването на законите. Трябва да я занесеш в служба КООС на РПУ по местоживеене, заедно с документа за закупуването и. Е има и такса, но там ще ти кажат подробности. Ако искаш да не рискуваш излишно, иди там и им кажи, че смяташ да си купиш възд. пушка и ги питай какво трябва да правиш. Така ще избегнеш излишни рискове...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #39 -: Неделя, 01 Април, 2012, 01:19:49 »
ОтговорОтговор

Благодаря много +1 за инфото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
Радко
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #40 -: Понеделник, 30 Септември, 2013, 20:45:20 »
ОтговорОтговор

Изместихте темата. Дайте още полезни съвети. За по- опитните, може би са излишни, но за начинаещи шофьори са много полезни!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1858/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #41 -: Четвъртък, 03 Октомври, 2013, 11:55:35 »
ОтговорОтговор

Изместихте темата. Дайте още полезни съвети. За по- опитните, може би са излишни, но за начинаещи шофьори са много полезни!
Баце темата е А и Б на професията шофьор,а ти говорат за пищови и пушки,кажи ми какво очакваш да прочетеш ,съответно да научиш от такава тема ?

П.П.Да си спамнем да не съм по -назад
Преди да си помислете да ме заапете обаче погледнете те тва теме http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=204.0как е написано и се замислете А и Б на професията шофьор не заслужаваше ли малко по-друга насока на протичането на мисълта ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #42 -: Петък, 04 Октомври, 2013, 22:53:27 »
ОтговорОтговор

Баце темата е А и Б на професията шофьор,а ти говорат за пищови и пушки,кажи ми какво очакваш да прочетеш ,съответно да научиш от такава тема ?

П.П.Да си спамнем да не съм по -назад
Преди да си помислете да ме заапете обаче погледнете те тва теме http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=204.0как е написано и се замислете А и Б на професията шофьор не заслужаваше ли малко по-друга насока на протичането на мисълта ?
Каква по -инаква насока трябваше да има,най би било добре,някой ,който кара такава композиция да си направи клипче,как го дава на 90 градуса,на тесно место...да обесни,докато го връща как ,кое ,къде се гледа...абе я не се чудете,маайте си,как си знаете Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!