Искам да работя като международен шофьор - съвети, мнения...
Форум на българските шофьори
Събота, 01 Юни, 2024, 14:23:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Искам да работя като международен шофьор - съвети, мнения...  (Прочетена 72823 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #15 -: Неделя, 08 Април, 2012, 19:54:56 »
ОтговорОтговор

Аз доколкото схванах, той няма и С, така че цифрата отива къде 2500 лв

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 08 Април, 2012, 19:54:56 »

 Активен
Scania_and_Volvo
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 96
Теми: 1



Активност
0%

Volvo better!


WWW
« Отговор #16 -: Неделя, 08 Април, 2012, 19:59:07 »
ОтговорОтговор

Аз доколкото схванах, той няма и С, така че цифрата отива къде 2500 лв


Да, имам само B категория и сега ме е яд едно време защо не изкарах и C.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

http://www.youtube.com/watch?v=fdF2gqKHfsI
Моята работа е да бъда добър и с чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 08 Април, 2012, 19:59:07 »

 Активен
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #17 -: Неделя, 08 Април, 2012, 21:49:39 »
ОтговорОтговор

Привет колега(и аз съм икономист) и аз като теб навремето прегърнах идеята за транспорта и определено не съжалявам , но работя в Канада .В Европа брах много ядове с идиоти ,а и никой не обича да плаща неща които и теб няма да те подминат . Съветвам те много , ама много добре да си направиш сметката за да не съжаляваш после . В тази професия за да искарваш пари трябва да си не само много добър професионалист а да си много голям гявол ,защото знам ужасно добри колеги които си остават само с държането на волана и големите приказки пред хората и заради тях хората си мислят че в шоферлъка има пари . В 90% от случайте ако си вземеш 50% от заплатата ще си късметлия . Аз лично имам двама приятели за които наистина знам ,че изкарват добри пари ,но те са от 20 години в Европа и са на специализиран транспорт а и двамата са с по два перфектни езика .....казвам перфектни обърни внимание на тази дума .Не само , че няма да изкараш мечтаните пари ами и няма да имаш никакъв личен живот а за семейсто нормално забрави .Аз лично смятам че липсата постоянно от дома е най-големият недостатък в тази професия . А за романтиката бате забрави ....къпане и тоалетни по паркингите ,ядене когато може и където свариш ...това е реалноста другото са само моабети за будалите . Но ако наистина те влече тази професия и наистина чувстваш че това е за теб тогава давай , ако ли не не се лови въобще ....истината е че трябва да ти е в кръвта както се казва . Желая ти успех .....и бъди гявол .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Scania_and_Volvo
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 96
Теми: 1



Активност
0%

Volvo better!


WWW
« Отговор #18 -: Неделя, 08 Април, 2012, 22:59:04 »
ОтговорОтговор

Привет колега(и аз съм икономист) и аз като теб навремето прегърнах идеята за транспорта и определено не съжалявам , но работя в Канада .В Европа брах много ядове с идиоти ,а и никой не обича да плаща неща които и теб няма да те подминат . Съветвам те много , ама много добре да си направиш сметката за да не съжаляваш после . В тази професия за да искарваш пари трябва да си не само много добър професионалист а да си много голям гявол ,защото знам ужасно добри колеги които си остават само с държането на волана и големите приказки пред хората и заради тях хората си мислят че в шоферлъка има пари . В 90% от случайте ако си вземеш 50% от заплатата ще си късметлия . Аз лично имам двама приятели за които наистина знам ,че изкарват добри пари ,но те са от 20 години в Европа и са на специализиран транспорт а и двамата са с по два перфектни езика .....казвам перфектни обърни внимание на тази дума .Не само , че няма да изкараш мечтаните пари ами и няма да имаш никакъв личен живот а за семейсто нормално забрави .Аз лично смятам че липсата постоянно от дома е най-големият недостатък в тази професия . А за романтиката бате забрави ....къпане и тоалетни по паркингите ,ядене когато може и където свариш ...това е реалноста другото са само моабети за будалите . Но ако наистина те влече тази професия и наистина чувстваш че това е за теб тогава давай , ако ли не не се лови въобще ....истината е че трябва да ти е в кръвта както се казва . Желая ти успех .....и бъди гявол .


Здравей колега,
говориш много общо за нещата. Кажи по-конкретно за това, което говориш. Кажи по-конкретно например за Канада - там какво е по-добре оттук в ЕС по отношение на шофьорската професия? Казваш, че ще плащам и че и мене няма да ме подминат някои неща - кои са тези неща, обясни моля те по-конкретно за какво става въпрос. Аз нямам приятели тираджии, с които да се съветвам и единствено разчитам на себе си и на това, което намеря като информация в интернет -  по форуми като този, където хората дават различни съвети и си изказват мненията.
Дефинирай ми понятието "гявол" в тази професия. Какво правят гяволите в тази професия?  Чувал съм различни истории за тираджиите, но ми е интересно ти какво ще кажеш по-конкретно.
Иначе е ясно, че ще си далеч от дома и т.н... къпане по паркинги...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

http://www.youtube.com/watch?v=fdF2gqKHfsI
Моята работа е да бъда добър и с чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 08 Април, 2012, 23:05:59 »
ОтговорОтговор

Гяволите искарват с тази професия пари и никога не ходят да работят при мошенници .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Scania_and_Volvo
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 96
Теми: 1



Активност
0%

Volvo better!


WWW
« Отговор #20 -: Неделя, 08 Април, 2012, 23:13:50 »
ОтговорОтговор

Гяволите искарват с тази професия пари и никога не ходят да работят при мошенници .


Е добре, ти нищо конкретно не казваш. Аз такива приказки съм чувал под път и над път.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

http://www.youtube.com/watch?v=fdF2gqKHfsI
Моята работа е да бъда добър и с чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 08 Април, 2012, 23:19:21 »
ОтговорОтговор


Е добре, ти нищо конкретно не казваш. Аз такива приказки съм чувал под път и над път.

Повече от конкретно ти го казва. Направи си добре сметката дали си струва да инвестираш 2000-2500 лева и около година и половина до две години от живота си, за да се качиш на камион. Да вдигаш един, два или три месеца прах по пътищата и като се прибереш, да имаш да вземаш една прилична сума пари. И да си останеш само с чакането. Имаше някъде във форума и тема кой колко пари е загубил и кой колко има да взема. Прочети я. Ще ти е полезна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 08 Април, 2012, 23:20:17 »
ОтговорОтговор

Е ти какво искаш точно да чуеш .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Scania_and_Volvo
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 96
Теми: 1



Активност
0%

Volvo better!


WWW
« Отговор #23 -: Неделя, 08 Април, 2012, 23:47:24 »
ОтговорОтговор

Повече от конкретно ти го казва. Направи си добре сметката дали си струва да инвестираш 2000-2500 лева и около година и половина до две години от живота си, за да се качиш на камион. Да вдигаш един, два или три месеца прах по пътищата и като се прибереш, да имаш да вземаш една прилична сума пари. И да си останеш само с чакането. Имаше някъде във форума и тема кой колко пари е загубил и кой колко има да взема. Прочети я. Ще ти е полезна.

За мене си струва и времето и сумата, която бих дал за курсовете, защото после само с една заплата като тираджия всичко ще е възстановено.
От моя страна няма да има никакви проблеми, аз работя честно и много съвестно. Та, защо няма да ми платят парите тогава? Ами като е така за тая работа си има съд, търсете си правата бе хора, ама явно не ви се занимава. От моя страна няма да има никакви проблеми, айде да видим тогава къде се къса нишката и защо няма да си получа заплатата. Тогава работодателя ще е виновен, че лъже хората и нищо не може да се направи в такъв случай, така ли? И то по тази логика започва да се точи една нишка, която никога няма да има край, някои шофьори са принудени да бъдат гяволи, защото работодателя не дава парите. Ама пак по тази логика възниква въпроса откъде е тръгнало всичко - дали от шофьорите или от работодателите. Защото пък и ако работодателите биват ощетявани по някакъв начин и те може да забавят някоя и друга заплата.
Лично аз мисля, че е просто въпрос на това честен шофьор да попадне на честен работодател - тогава няма да има проблеми и всичко ще е ок. Но едно от тези звена, ако поддаде и се почват проблемите, което е много лошо.
А аз не искам да бъда гявол и никога няма да бъда.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

http://www.youtube.com/watch?v=fdF2gqKHfsI
Моята работа е да бъда добър и с чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #24 -: Понеделник, 09 Април, 2012, 00:05:03 »
ОтговорОтговор

От написаното е ясно ,че си много "зелен" . Успех .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pumix
Старши потребител
****

Рейтинг: +66/-28
Неактивен Неактивен

Публикации: 360
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Понеделник, 09 Април, 2012, 00:12:56 »
ОтговорОтговор

Значи и ти си от тия дето са слушали истории,че тираджиите взимат големи заплати и живеят,като петролни шейхове.А това как няма да си вземеш заплатата не то го пожелавам да го исшиташ,но има случаи,в които ти казват че имаш да даваш.А за съд требва да си мазохист.Прочети форума добре и ще разбереш много неща.И не ти ли направи впечатление,че никои не ти каза нищо хубаво?Ние не искаме да те откажем от това,а ти казваме какво е в действителност.Нали това беше питал в първия си пост,да разбереш за какво става на въпрос?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!
комбайнер
Гост
« Отговор #26 -: Понеделник, 09 Април, 2012, 00:15:01 »
ОтговорОтговор

Колега, мерака е хубаво нещо, ама по-добре е да го пречукаш. По-лесно ще е и по-практично. Този мерак е много пари, много време, твърде много риск, много труд и много ядове и прецакване. Като сложиш на кантара от другата страна само неприятния шеф, направо ти се чудя. Та ти би трябвало да можеш да смяташ! По-добре потърси помощ и насочи енергията си в друга посока. Като чета там за отворения прозорец и чистия въздух ми става не смешно, а много смешно. Бая идеализъм духа от твоето написано, и там как ще се оправиш със змея.......... По-кротко, никой още не е почнал да яде домати заедно с подпирачките, водата е открита па и много други работи...
Ако наистина си неудържим боец, ще намериш друг изход. Направи си стаж, фирма, клиентела и си свободен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #27 -: Понеделник, 09 Април, 2012, 00:41:35 »
ОтговорОтговор

Този  май иска да промени системата....а колеги???  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Scania_and_Volvo
Младши потребител
**

Рейтинг: +20/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 96
Теми: 1



Активност
0%

Volvo better!


WWW
« Отговор #28 -: Понеделник, 09 Април, 2012, 00:46:31 »
ОтговорОтговор

От написаното е ясно ,че си много "зелен" . Успех .


Като нов в този форум не искам да се карам с никой, а и по принцип не съм такъв човек.
Кое ме прави зелен? Игричките на гяволите са ми пределно ясни, нямат скрито-покрито от мене, знам им всяка стъпка и всеки техен ход още преди да са се сетили за него. Това, че аз не желая да играя подобни игрички не ме прави зелен. Всеки отговаря за себе си.
Хубава вечер и без лоши чувства.
В крайна сметка кой е зелен и кой не го решава Този, Който е горе.
Моля админа да заключи темата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

http://www.youtube.com/watch?v=fdF2gqKHfsI
Моята работа е да бъда добър и с чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #29 -: Понеделник, 09 Април, 2012, 01:01:24 »
ОтговорОтговор

По-спокойно човече ти попита ние се постарахме да ти бъдем от полза . А щом не си сварил боба в офиса със шефа и с този бизнес ще се забатачиш . И знай че в този форум имам много какво да научиш ,защото има колеги които са много напред с материала .А карането на камиона е най-малкият ти проблем като цяло .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети: искам работа съвети мнения 
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!