На коя предавка се оре?
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 08:21:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: На коя предавка се оре?  (Прочетена 11481 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1788/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« -: Неделя, 26 Януари, 2014, 17:59:40 »
ОтговорОтговор

Като пишман тракторист да питам на коя предавка се оре ?

Питам не за друго,а защото като си купувах плугове всички търгаши ми казаха,че 3 по 20 мойто тракторче не може да сеца,а всъщност то си ги сеца,а и имам 6 предавки по-надолу,ясно ми е че баш 6-те надолу няма да ми свършат работа,защото рано или късно ще имам мощнпост,но няма да имам сцепление,но въпреки всичко имам чуството,че мога да закача и 4по20,та за да ми викат,че не мога се чуда ,защо при положение,че мога.

Забуксуването на трактора ли е предела или по-нещо друго се съди  за границата на предела на възможностите на трактора спрямо закаченият инвентар

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 26 Януари, 2014, 17:59:40 »

 Активен
caterpillar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +40/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #1 -: Неделя, 26 Януари, 2014, 19:02:16 »
ОтговорОтговор

Пинципно не само буксуването,температура на конете мощност,разход от претоварването ако го караш с четри абе с други думи не го цеди до край. При оране кат му подадеш power трее да дърпа без да буксува и без да се товари.А за това колко може да дърпа няма кой да може да ти каже шото дълбочина,почва,суша и много други фактори които не позволяват точна информация. Абе пробаш и ша каеш Намигване
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2VNYbd_75k0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2VNYbd_75k0</a>
Те и тоа маа с три ма я го пущи у некоа ливада Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Всеки неуспял шофьор става багерист!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 26 Януари, 2014, 19:02:16 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1788/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 26 Януари, 2014, 20:08:57 »
ОтговорОтговор

Мерси баце,и на мен ми мина през тиквата,че търгашите па ми говорат колко да не заспат.
Иначе де праим сефтето трудна работа 20и кусур бивша нива или блок да им мръднем чимо да стават от ливаде пак на кво са били мъчим на едно плугче,същата работа е и края на лятото,кога го спече сушата,ма мокрее ли,работено ли е съм не удържим.
Ке се маа на три тела вместо досегашните две видело се,иде ми по-малко нафталино

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #3 -: Сряда, 05 Февруари, 2014, 23:30:10 »
ОтговорОтговор

Зависи от почвата и дълбочината, която искаш да ореш. Ние имаме самоходно шаси с правена навесна система. Плуга ни е 2х40. Завива се есенно време при влажна почва на 25см. Оре сравнително леко на 4-та. Сухо когато е и на по-малка предавка не оре. Или идва ниска скоростта или буксува. При ниска скорост не се обръща хубаво почвата, пада пръста в брезната и после гумите вървят на по-високо. Когато се мъчи трактора смъквам едното тяло и орем само с един плуг. Имам правен плуг от конски с 3 тела по 20см. Ползвам го него за плитко. Трактора с него ми върви и на 5-та.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mr.Balkanski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +27/-5
Неактивен Неактивен

Vatican City State Vatican City State

Публикации: 130
Теми: 9



Активност
0%

« Отговор #4 -: Четвъртък, 03 Юли, 2014, 20:34:14 »
ОтговорОтговор

Аз не мога да ти помогна с полезна информация, но бих ти препоръчал да питаш някой колега от ПИМК. В кръга на майтапа, пробвай с "D" или "R", а ако въпросната машина има повечко ръчки и педали, пробвай всички възможни комбинации! Важно е двигателят да работи!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не е лесно да си член в наши дни. Комшията ти е *ъз, колегите ти са т*шаци, а най-добрият ти приятел е *утка.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1788/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 06 Юли, 2014, 18:47:10 »
ОтговорОтговор

Аз не мога да ти помогна с полезна информация, но бих ти препоръчал да питаш някой колега от ПИМК. В кръга на майтапа, пробвай с "D" или "R", а ако въпросната машина има повечко ръчки и педали, пробвай всички възможни комбинации! Важно е двигателят да работи!!!
Ко туй D бре коУега,тва да не ти е на мерджано трансмисията ,у трактори и тракторси такива буквЕ нема бре

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!