Глоби!
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 19:25:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Глоби!  (Прочетена 92805 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« -: Понеделник, 15 Август, 2011, 13:49:53 »
ОтговорОтговор

Ето колежката предложи да направим тема и за глобите!
Айде да видим кой къде е глобяван и колко пъти ?
Мене ме изплющяха в Англия за неотговаряща бележка за отпуска . 280 паунда!
В Белгия за винетка - поради факта че трябва преди да влезеш в Белгия трябва да имаш винетка , аз идвам от Люксембург и на Шела опашката беше чак на аутобана,не ми се чакаше за винетка само и на Wanlin  посока Брюксел спирам за винетка , а те там чакат изродите и не ги интересува кое и как е , казват че трябва да имаш , а в тази посока първта бензиностанция където има винетки е тази на Wanlin. Глобата е само 250 евро , ако си земеш на момента винетка , ако ли не е : 258 евро и важи за винетка за деня!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:51:31 от admin » Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 15 Август, 2011, 13:49:53 »

 Активен
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 14:10:39 »
ОтговорОтговор

Имам писана и не е платена в Унгария поради самата причина,че аз не бях в нарушение,а те ми писаха за претоварване на деференциал.Аз бях на деференциала 10.800 кг.без богето(бях го вдигнал).Дойде глоба в офиса от фирма която се занимава с вземанията за Унгария,след като приложихме кантарната бележка на която пише,че е разрешено 11.500 кг и върнахме обратно на подателя.След около 3 месеца върнаха друга глоба първата е била анулирана за 1890 евро за не пуснато боге,представихме документи,че богето се спуска на 5 т на деференциала и е автоматично(а вътре има копче за принудително) документите бяха от МАН сервиз.
В Англия заради лаптоп и писмо за почивка 230 паунда.    

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:51:57 от admin » Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 14:10:39 »

 Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:19:22 »
ОтговорОтговор

118Евро в Унгария-изтекъл лиценз на фирмата-с 2 часа.800 евро-пак там-забравил съм да напиша 2010г.150 евро в немско-стари АДР инструкции.875евро-Австрия,сваляне на номера на композицията и последващ пълен ремонт в сервиз на МЕРЦЕДЕС.Ремонта беше само.....11000 евро.вече не се моля за ремонт-ако шефа не иска да го прави в Бг-спирам на НИКЕЛСДОРФ....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:26:24 »
ОтговорОтговор

118Евро в Унгария-изтекъл лиценз на фирмата-с 2 часа.800 евро-пак там-забравил съм да напиша 2010г.150 евро в немско-стари АДР инструкции.875евро-Австрия,сваляне на номера на композицията и последващ пълен ремонт в сервиз на МЕРЦЕДЕС.Ремонта беше само.....11000 евро.вече не се моля за ремонт-ако шефа не иска да го прави в Бг-спирам на НИКЕЛСДОРФ....
Е браво! Точно така трябва , защо само да се молим за сервиз за да работим нормално! +1

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:53:09 от admin » Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:37:15 »
ОтговорОтговор

118Евро в Унгария-изтекъл лиценз на фирмата-с 2 часа.800 евро-пак там-забравил съм да напиша 2010г.150 евро в немско-стари АДР инструкции.875евро-Австрия,сваляне на номера на композицията и последващ пълен ремонт в сервиз на МЕРЦЕДЕС.Ремонта беше само.....11000 евро.вече не се моля за ремонт-ако шефа не иска да го прави в Бг-спирам на НИКЕЛСДОРФ....
Е браво! Точно така трябва , защо само да се молим за сервиз за да работим нормално! +1
                  Интересното е как реагираха австрииците като ги помолих да ми регулират преден ляв фар................просто го смениха-срещу 500 евро. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:55:09 от admin » Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #5 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 15:59:31 »
ОтговорОтговор

Аз подписвах един документ в GB,за 5900паунда понеже 4 дни подред имах само по 9ч пауза и ме арестуваха на един паркинг срещу-40паунда да правим 11ч пауза,като и предупредиха пазача да им звънне ако тръгнем по рано,в Дрийм бачках тогава та се покинаха за тия пари за паркинг.Ама нема мърдане,поне полицая от VOSA им каза,че те ше го плащат.5год има давност мисля,и ако го повториш плащаш вече.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 16:01:27 »
ОтговорОтговор

Ето колежката предложи да направим тема и за глобите!
Айде да видим кой къде е глобяван и колко пъти ?
Мене ме изплющяха в Англия за неотговаряща бележка за отпуска . 280 паунда!
В Белгия за винетка - поради факта че трябва преди да влезеш в Белгия трябва да имаш винетка , аз идвам от Люксембург и на Шела опашката беше чак на аутобана,не ми се чакаше за винетка само и на Wanlin  посока Брюксел спирам за винетка , а те там чакат изродите и не ги интересува кое и как е , казват че трябва да имаш , а в тази посока първта бензиностанция където има винетки е тази на Wanlin. Глобата е само 250 евро , ако си земеш на момента винетка , ако ли не е : 258 евро и важи за винетка за деня!

Аз винаги съм си вземал винетка от Шел-а в Люксембург, ама колеги казват, че е редно да си вземеш още преди да влезеш там. Например още в Германия някъде.

Имам писана и не е платена в Унгария поради самата причина,че аз не бях в нарушение,а те ми писаха за претоварване на деференциал.Аз бях на деференциала 10.800 кг.без богето(бях го вдигнал).Дойде глоба в офиса от фирма която се занимава с вземанията за Унгария,след като приложихме кантарната бележка на която пише,че е разрешено 11.500 кг и върнахме обратно на подателя.След около 3 месеца върнаха друга глоба първата е била анулирана за 1890 евро за не пуснато боге,представихме документи,че богето се спуска на 5 т на деференциала и е автоматично(а вътре има копче за принудително) документите бяха от МАН сервиз.
В Англия заради лаптоп и писмо за почивка 230 паунда.    

И какво точно за лаптопа?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #7 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 16:07:08 »
ОтговорОтговор

При VOSA-няма минаване.И тях мога да ги помоля за ремонт,с тая разлика че там ремонтите ги правят по бързо от австрийците..........и блокират камиона доде не се плати.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 16:16:22 »
ОтговорОтговор

Аз подписвах един документ в GB,за 5900паунда понеже 4 дни подред имах само по 9ч пауза и ме арестуваха на един паркинг срещу-40паунда да правим 11ч пауза,като и предупредиха пазача да им звънне ако тръгнем по рано,в Дрийм бачках тогава та се покинаха за тия пари за паркинг.Ама нема мърдане,поне полицая от VOSA им каза,че те ше го плащат.5год има давност мисля,и ако го повториш плащаш вече.

Искаш да кажеш, че това е документ, с който те предупреждават и евентуално втория път няма да се размине ли?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #9 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 16:34:39 »
ОтговорОтговор

Точно,мисля че си ми е още в чантата Намигване,при положение че до тогава немах никакво нарушение,а последния път на Портсмут за това че немах пълни 30мин минах само с мъмрене и малко молби,но поне полицая беше немец работещ у GB,та се разбрах с него,инак моеше и да отнесем тупалката

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 16:34:52 »
ОтговорОтговор

5120 euro в Гърция за теглене  на камион  с теглич (без спирачки).Колегата не ми виждаше стоповете  и точно пред гръцките полицаи на Серес  не натисна спирачка на време , когато се поднесох(валеше дъжд) вече беше късно!!!!! Полицая  се беше скрил в канавката, ходи после го убеждавай ,че има спирачки !!!! То не бяха снимки , то  после сваляне на номерата  взеха ми док. и докато не се плати глобата не ми ги дадоха. Естествено обжалвахме , дойдоха от България  началниците  с гръцки адвокат и познати гърци  собственици на камиони . След 3 дни си платихме 3120 euro  и ми дадоха документите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #11 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 16:42:31 »
ОтговорОтговор

Аз подписвах един документ в GB,за 5900паунда понеже 4 дни подред имах само по 9ч пауза и ме арестуваха на един паркинг срещу-40паунда да правим 11ч пауза,като и предупредиха пазача да им звънне ако тръгнем по рано,в Дрийм бачках тогава та се покинаха за тия пари за паркинг.Ама нема мърдане,поне полицая от VOSA им каза,че те ше го плащат.5год има давност мисля,и ако го повториш плащаш вече.

Искаш да кажеш, че това е документ, с който те предупреждават и евентуално втория път няма да се размине ли?
  Преди време беше така-първият път минаваш,ако обаче съгрешиш втори път-си плащаш и заради първия.Доколкото разбрах,Вече VOSA са минали на самоиздръжка и няма такава опция......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 17:31:36 »
ОтговорОтговор

На А1 в Германия в участъка Бремен-Мюнстер голям капан ми направиха полицаите. Карам си аз и гледам по едно време на един аусфарт стои полицейска кола,докато минах и те тръгнаха след мен,през 2-3 камиона отзад. Пред мен няма никой. По едно време ме настигат и около 2-3 мин карат до мен в лявата лента (аз си мисля че ме тестват за толколекта). Като ме изпревариха (за мое учудване беше само един полицай вътре в колата) и застана пред мен. Помислих си (айде спря ме и се почва) , но уви - подминаваме паркинг нищо.А през това време си държа дистанция от него около две колчета ( 100-120 метра). И така се почна . Оня намали на 80км , намалям и аз . Постепенно намали на 70км и аз подавам ляв мигач да го изпреваря ( беше паднала забраната ), но докато влезя в лявата лента и оня започна да дава газ след което пак се прибрах . И така около 15-20 мин оня пак намаля до 70 км , подминаваме 2 паркинг и отзад стана свадба. Зададе се 3 паркинг и полицая ми светна лампата (Follow me) и айде на паркинга , а там охааа чакат койотите. И се започна една разправия леле мале (ама и аз не си мълча). Глоби ме : 105 евро за дистанция.  Може ли да си представите!!!  Това си беше чисто полицейски рекет , който за 16 години не съм виждал в Германия!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 19:34:20 »
ОтговорОтговор

А проблема с дистанцията спрямо него ли беше, или просто е забелязал, че нямаш необходимата дистанция спрямо друго превозно средство?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 19:37:00 »
ОтговорОтговор

А проблема с дистанцията спрямо него ли беше, или просто е забелязал, че нямаш необходимата дистанция спрямо друго превозно средство?
Спрямо него , пред мен нямаше други превозни средства поне на 1-2 км. Просто и на паркинга дето ме спряха имаше още един БГ колега и румънци и поляци. Само международни , не и немци. Беше си ден за рекет и като попаднеш в неподходящото време и място и така става!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!