"Малки", "големи" и конфликтни маневри!
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 14:29:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Малки", "големи" и конфликтни маневри!  (Прочетена 11501 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #45 -: Вторник, 10 Декември, 2013, 23:13:26 »
ОтговорОтговор

...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Вторник, 10 Декември, 2013, 23:13:26 »

 Активен
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #46 -: Сряда, 11 Декември, 2013, 07:04:15 »
ОтговорОтговор

...

Илчев сам нарушаваш правилата които предлагаше преди време !!!!!

Нищо лично

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Сряда, 11 Декември, 2013, 07:04:15 »

 Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +737/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #47 -: Сряда, 11 Декември, 2013, 07:57:27 »
ОтговорОтговор

Шапка им свалям на тези, които карат извънгабаритни композиции. Реактори и друго оборудване за Нефтохим, Химко, Вецове и подобни. Какви нерви трябва да имаш, за да караш с 5-10км/h? В този смисъл любителите нямат никакава представа големите за колко неща едновременно мислят на пътя. Малките трябва да ги е страх от големите и да се пазят. Или поне да се запитат-той защо така прави? Не може ли като мен-оп и готово?- Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #48 -: Сряда, 11 Декември, 2013, 20:12:22 »
ОтговорОтговор

Ами много хора не се замислят защо се кара бавно. Пътя към виличката ми на село е с много спускания и изкачвания. При едното спускане се влиза в доста уживено село и се минава през центъра му. С камиона съм карал преди години материали. Горе в равното връщам газта и пада на 30 скоростта ми. След това от спускането се ускорява до 70-80 ако не се ползват спирачки. Ако се влезе с по-голяма скорост и долу е по-висока скоростта. Един път с камиона бях и ме изпреварва нервак, а е забранено и се влусна с насрещно движещия са, като се прибра в лентата, а аз спрях едвам на 10-тина сантиметра от него. Аз не бях ударен, но си загубих времето с чакане на КАТ.
С колата като пътувам от горе си намалям до 40-50 и гледам да се пускам надолу с толкова, че в населеното място е доста оживено както споменах. Случвало ми се е като намаля от горе и ме застигни камион да ми свири и святка. Не ми е ясно за къде бърза и ако му се наложи да спира, как ще спре?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
RayH
Младши потребител
**

Рейтинг: +7/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 66
Теми: 4



Активност
0%

« Отговор #49 -: Сряда, 11 Декември, 2013, 20:29:51 »
ОтговорОтговор

Истината е че като се качиш на камион ти се променя мирогледа
Преди 2 месеца по изключително тъп начин скъсаха на изпит С+Е мой познат заради ПТП по време на изпит изпита се прекратява
На ляв завой някакъв специалист решил че ще завие от средна лента с кола толкова бързо крал че изтървал и завоя качил се на тротоара ма поднесъл и се праснал в ремаркето  Завърти очи


п.п Удара е в заден десен стоп на ремаркето с левия заден калник на специалиста има и камера освен за ПТП въпросния е влязъл и на червено но моя познат си плати за 2ро явяване  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #50 -: Сряда, 11 Декември, 2013, 21:38:09 »
ОтговорОтговор

За няколко години само два пъти съм виждал камион с полуремарке и автовоз в най лява лента на аутобани с 3 и 4 ленти. Явно водачите са имали особено мнение за организацията на движение между големите и малките.

Познайте с каква регистрация бяха камионите. Ако някой си  помисли че са били български - не се  е объркал.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #51 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 19:19:01 »
ОтговорОтговор

В понеделник пътувах от Русе за София с личния си автомобил. След втория тунел посока София имаше знак че се преминава в насрещното. Имаше и колчета поставени и беше тъмно. Престроих се в най-лявата лента и намалих скорорстта. Зад мене се престрои и товарния автомобил, като започна да се приближава към мене, без да намалява. Изпривари ме от дясно и ме засече за да не се блъсне в колчетата. Оказа се че не се преминава в насрещното, а се ползва само най-лявата лента. Но поставения знак е объркващ.
Вчера се прибирах към Русе. В Златна панега влязох и си спазвам ограниченията. Зад мене се залепи отново товарен автомобил. Почна да ми присветва няколко пъти. Намалих още малко за да ме изпревари и пак ми присветва. Подадох десен мигач, но не посмя да ме изпреварва. В този момент вече видях спрелите полицаи. Подминах полицаите, а те спряха товарния автомобил. Може би защото са го видяли че доста нервно пресветва къси-дълги.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #52 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 19:36:02 »
ОтговорОтговор

С камиона съм карал преди години материали. Горе в равното връщам газта и пада на 30 скоростта ми. След това от спускането се ускорява до 70-80 ако не се ползват спирачки. Ако се влезе с по-голяма скорост и долу е по-висока скоростта.
Баце оно мое горе да си с 60 примерно и долу да си с 60 или 65 и без спирачки или поне така съм чувал

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #53 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 21:04:15 »
ОтговорОтговор

Баце оно мое горе да си с 60 примерно и долу да си с 60 или 65 и без спирачки или поне така съм чувал
Точно там няма как да влезеш с 60 и да излезеш пак с толкова, освен ако не си на скорост с обороти на двигателя до пръсване. Ама тогава не знам какво може да стане от този дръгел. Виждал съм излязло бутало да види кой го кара.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #54 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 21:26:06 »
ОтговорОтговор

Точно там няма как да влезеш с 60 и да излезеш пак с толкова, освен ако не си на скорост с обороти на двигателя до пръсване. Ама тогава не знам какво може да стане от този дръгел. Виждал съм излязло бутало да види кой го кара.
Хммммммм почваш ме влюбваш у тва байрче,редкост са ,а са ми любими у коя околия е туй място ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


ceko1969
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +70/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 134
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #55 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 22:59:05 »
ОтговорОтговор

Бил съм и от двете страни на "барикадата" (и от бързащите и от създаващите препятствие по пътищата) и в двата случай не съм имал проблеми (слава Богу) нито с големи нито с малки. По принцип когато бързам (рядко ми се случва, но все пак ...) и застигнем по бавно движещо се МПС ако мога го изпреварвам, ако ли не почвам да му се показвам "настойчиво" в огледалата, но без да го притеснявам и в повечето случай човека ме пуска да мина (освен в редките случай когато водача е възрастен пенсионер или мангал без книжка). Веднъж возех една много дълга ламарина с платформата (с повече от 50 не можеше да се кара) никой не ме "натискаше" да ме изпревари, но и съм гледал на никой да не преча доколкото е възможно. Друг случай - разлепи ми се предния прозорец на колата и пак ми се наложи да карам много бавно, като ме настигнеше някой от далече му давах знак с "аварийните" и при първа възможност го пропусках. Спускам баир, отдолу ТИР изпреварва друг, очевидно няма как да се разминеме -  намалям, отбивам в дясно и почти спирам, ей шофьора (чужденец беше) щеше да падне от джама да ми маха.... Така че търпението и толерантността му е майката според мен  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Pando85
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 175
Теми: 11



Активност
0%

AM,B1,B,C1,C,BE,C1E,CE,Ткт*


Ел. поща
« Отговор #56 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 23:07:26 »
ОтговорОтговор

Бил съм и от двете страни на "барикадата" (и от бързащите и от създаващите препятствие по пътищата) и в двата случай не съм имал проблеми (слава Богу) нито с големи нито с малки. По принцип когато бързам (рядко ми се случва, но все пак ...) и застигнем по бавно движещо се МПС ако мога го изпреварвам, ако ли не почвам да му се показвам "настойчиво" в огледалата, но без да го притеснявам и в повечето случай човека ме пуска да мина (освен в редките случай когато водача е възрастен пенсионер или мангал без книжка). Веднъж возех една много дълга ламарина с платформата (с повече от 50 не можеше да се кара) никой не ме "натискаше" да ме изпревари, но и съм гледал на никой да не преча доколкото е възможно. Друг случай - разлепи ми се предния прозорец на колата и пак ми се наложи да карам много бавно, като ме настигнеше някой от далече му давах знак с "аварийните" и при първа възможност го пропусках. Спускам баир, отдолу ТИР изпреварва друг, очевидно няма как да се разминеме -  намалям, отбивам в дясно и почти спирам, ей шофьора (чужденец беше) щеше да падне от джама да ми маха.... Така че търпението и толерантността му е майката според мен  Ъ?

Там е работата, че са малко такиви като тебе колега, всичко живо вече талибани.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #57 -: Сряда, 15 Януари, 2014, 20:33:04 »
ОтговорОтговор

Стар дападжия паркира на Т-образно кръстовище, за да си изпие бирата в близкото заведение. Камиона е с номер А1400.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 122.jpg (227.66 KB, 1292x660 - видяно 173 пъти.)
Активен

Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #58 -: Сряда, 15 Януари, 2014, 22:46:23 »
ОтговорОтговор

Стар дападжия паркира на Т-образно кръстовище, за да си изпие бирата в близкото заведение. Камиона е с номер А1400.
Е сичко арно,ма не моем да уденем на кой пречи ,човечецо си е спрел мноо шукарлийски.Кат съм виждал млад и стар тираджия как па спират,моем да мъцнем у Дапо са шоферите

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!