Русия
Форум на българските шофьори
Събота, 01 Юни, 2024, 13:00:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 136554 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #270 -: Неделя, 05 Април, 2015, 00:10:38 »
ОтговорОтговор

Е явно са голеееееееееееееееееееееми, щом и с главно Т. Браво на теб, имай си ги, топките правят ли те еблю? А в СССР съм бил още преди ти да си бил плануван, ама защо да ти обяснявам че и да се повтарям, казах искам в СОЦИАЛИЗЪМА

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Форум на българските шофьори
« Отговор #270 -: Неделя, 05 Април, 2015, 00:10:38 »

 Активен
morskia86
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +27/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 227
Теми: 13



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #271 -: Неделя, 05 Април, 2015, 00:33:55 »
ОтговорОтговор

Искай си го.А дали съм еблю аз си знам и не топките са важни. Аре лека и си сънуваи социализма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #271 -: Неделя, 05 Април, 2015, 00:33:55 »

 Активен
emilpopoff
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +73/-8
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 232
Теми: 5



Активност
0%


« Отговор #272 -: Неделя, 05 Април, 2015, 13:29:33 »
ОтговорОтговор

Ами официално поне един щат иска да имигрира в Русия. Аляска се казва
ето две официални връзки:
http://www.syracuse.com/news/index.ssf/2014/03/alaska_back_to_russia_petition_to_secede_gains_28000_signatures_on_whitehousegov.html

и от Белия дом

https://petitions.whitehouse.gov/petition/alaska-back-russia

Хайде преди да пишем глупотевини да вземем се образоваме малко. Стига клишета

  Айде по-спокойно в с квалификациите, че от известно време имам желание ,,да ти бая против уроки с някоя щанга''  Ухилен (още от онази тема когато демонстрираше смелост срещу  Данчо(LOSHDANCHO) )
  И стига със СССР-ската пропаганда, Аляска е щат в пределите на САЩ, ако това не ти допада си е твой проблем и може да се сърдиш на някой от твоите дружки пролетарий, например тавариш Владимир Илич Ленин. Не смятам да те ограмотявам "защо" и "как" е станало така!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #273 -: Неделя, 05 Април, 2015, 14:17:58 »
ОтговорОтговор

...... казах искам в СОЦИАЛИЗЪМА

За кой социализъм става дума:

Критически социализъм
Демократичен социализъм · Социалдемокрация
Либертарен социализъм · Пазарен социализъм
· Революционен социализъм
Пруски социализъм · Държавен социализъм
?

Понятието социализъм се отнася до различни теории за икономическата организация, застъпващи се за държавата, работника или публичната собственост и управление на средствата за производство и разпределение на благата, както и за общество, характеризиращо се със свободен и равен достъп до ресурси за отделния индивид, с егалитарни методи за компенсация.[1] Социализмът не е политическа система; той е икономическа система различна от капитализма.
Материалите са взети от Уикипедия

И на мен ми харесва социализма, този за който говореха. За съжаление в Русия и сателитите й, най-верния който бе България, това бе диктатура.

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #274 -: Неделя, 05 Април, 2015, 16:07:11 »
ОтговорОтговор

  Айде по-спокойно в с квалификациите, че от известно време имам желание ,,да ти бая против уроки с някоя щанга''  Ухилен (още от онази тема когато демонстрираше смелост срещу  Данчо(LOSHDANCHO) )
  И стига със СССР-ската пропаганда, Аляска е щат в пределите на САЩ, ако това не ти допада си е твой проблем и може да се сърдиш на някой от твоите дружки пролетарий, например тавариш Владимир Илич Ленин. Не смятам да те ограмотявам "защо" и "как" е станало така!
Свършиха ти аргументите ли? Нали искаше да знаеш кой иска в Русия? Показах ли ти, Аляска? Е и на бабит ли ще ми се отваряш? Айде взимай щангата, че то май без нея нямаш дупе.За каква Руска пропаганда ми говориш, след като съм ти дал сайта на Белия дом. На него Аляска иска официално да се отдели от САЩ и да премине към Русия. Ако не разбираш хамерикански, или се образовай или си купи преводач
[/quote]
За кой социализъм става дума:

Критически социализъм
Демократичен социализъм · Социалдемокрация
Либертарен социализъм · Пазарен социализъм
· Революционен социализъм
Пруски социализъм · Държавен социализъм
?

Понятието социализъм се отнася до различни теории за икономическата организация, застъпващи се за държавата, работника или публичната собственост и управление на средствата за производство и разпределение на благата, както и за общество, характеризиращо се със свободен и равен достъп до ресурси за отделния индивид, с егалитарни методи за компенсация.[1] Социализмът не е политическа система; той е икономическа система различна от капитализма.
Материалите са взети от Уикипедия

И на мен ми харесва социализма, този за който говореха. За съжаление в Русия и сателитите й, най-верния който бе България, това бе диктатура.

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

За диалектическия материализъм говорех.....извор книжки, не шикипедия Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #275 -: Неделя, 05 Април, 2015, 16:44:31 »
ОтговорОтговор

Засилвате се излишно мисля Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #276 -: Неделя, 05 Април, 2015, 17:24:20 »
ОтговорОтговор

За диалектическия материализъм говорех.....извор книжки, не шикипедия Намигване

Какво ли пише в книжките, неизкривени от червената цензура:

"МАТЕРИАЛИСТИЧЕСКАТА ДИАЛЕКТИКА

Марксовата диалектика произхожда от Хегеловата философия. Маркс критикува Хегеловия метод като казва, че той трябва да да бъде обърнат “right side up” наопъки. Той накрая комбинира Хегеловата диалектика с материализма на Фоербах и така създава свой собствен диалектически материализъм, който става диалектика на комунизма.

Нейната цел е много проста, тя трябва да оправдае насилстените убиуства и революция като нещо възвишено и добро. Така Материалистическата диалектика става най-мощното идеологическо оръжие за масови убийства и насилие, които човечеството е виждало в историята. "

И още:

"Мега-убийствата на Марксистко-Ленински режими с техники на избиване без война

Статистики на историци за жертвите на марскистко-ленинските режими за:

1: Изчисления за мега-убийства на по-важните марксистко-ленински режими между 1917 и 1987 чрез различни техники на избиване, без война:
СССР 1917-1987 - 6911 000
НР Китай 1949-1990, вкл. Мао преди 1949 - 6702 000
Червени Кхмери в Камбоджа 1975-1979 - 2 035 000
Етиопия 1974-1991 - 2 000 000
НР Виетнам 1945-1987 - 1 678 000
Северна Корея след 1945 - 1 663 000
Други държави - 10 милиона

* По едно актуално изследване на историка Бекер (Becker 1998) за Китай през периода 1958-1961 трябва да се дадат минимум 20 милиона жертви повече.

* За цифрите при Сталин, историци се колебаят между 20 и 40 милиона.** С допълнителните 20 милиона жертви на Мао за периода 1958-1961 по Бекер (Becker 1998), Мао би застанал на 1-во място."

Или има друг "диалектическия материализъм" наричащ се СОЦИАЛИЗЪМ, но по руски?

Свършиха ти аргументите ли? Нали искаше да знаеш кой иска в Русия? Показах ли ти, Аляска? Е и на бабит ли ще ми се отваряш? Айде взимай щангата, че то май без нея нямаш дупе.За каква Руска пропаганда ми говориш, след като съм ти дал сайта на Белия дом. На него Аляска иска официално да се отдели от САЩ и да премине към Русия. Ако не разбираш хамерикански, или се образовай или си купи преводач

Може ли Русия да си върне Аляска? виж:  Писмо от умрял

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #277 -: Неделя, 05 Април, 2015, 17:39:29 »
ОтговорОтговор

Диалектическия материализъм е по-известен като Марксистко-Ленинска–Сталинска философия на комунизма. Всеки един от тях я доразвива. А и м/у другото това е най-меката форма на комунизма. Троцки е изразител на най-твърдата линия.
Комунизма не може да съществува в конкуренция с капитализма и за това трябва да го унищожи, но Сталин се проваля и губи борбата за победилия комунизъм.
Каква е тази грешна статистика? СССР излиза от първата световна губейки сума ти територии, благодарение на Ленин. След което започва гражданската война за установяване на съветска власт. Война много по-жестока от първата световна.
Хитлеровата партия също е социалистическа, плюс комунистите по нареждане на Москва му помагат да победи на балотажа през 33-та...........но това не се споменава в учебниците по история

Относно Аляска..........Кой каза че Русия си я иска обратно? Аляска иска да се присъедини към Русия. Русия няма претенции към САЩ за Аляска!
Сега ако ще си показваме лъжливи сайтове изопачаващи истинските факти, е друг въпрос. Петицията е внесена в Белия дом, факт!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #278 -: Неделя, 05 Април, 2015, 19:01:16 »
ОтговорОтговор

Диалектическия материализъм е по-известен като Марксистко-Ленинска–Сталинска философия на комунизма. Всеки един от тях я доразвива. А и м/у другото това е най-меката форма на комунизма. Троцки е изразител на най-твърдата линия.
Комунизма не може да съществува в конкуренция с капитализма и за това трябва да го унищожи, но Сталин се проваля и губи борбата за победилия комунизъм.
Каква е тази грешна статистика? СССР излиза от първата световна губейки сума ти територии, благодарение на Ленин. След което започва гражданската война за установяване на съветска власт. Война много по-жестока от първата световна.
Хитлеровата партия също е социалистическа, плюс комунистите по нареждане на Москва му помагат да победи на балотажа през 33-та...........но това не се споменава в учебниците по история

Така умело говориш (пишеш) като партиен секретар, че не се разбира смисъла. Най-напред си искаш "СОЦИАЛИЗЪМА", след това " диалектическия материализъм", който се оказва "Марксистко-Ленинска–Сталинска философия на комунизма".
Та със същата тази философия хранеха прасета с хора-интелектуалци и в Русия и в България.. Това ли трябва да се връща?
Съжалявам, но не мога да се съглася с "философията" на палачите, не мога да се съглася с "философията" превърнала България в концлагер.
Съжалявам руските хора промити от руската пропаганда, която и до ден днешен е войнствена и агресивна спрямо други народи. Ако Гьобелс се съживи, ще разбере, че е джудже спрямо тях.

И не по темата -за Аляска. Петицията показва демократичност, а премахването на журналисти и политици, за тоталитаризъм. Това се отнася както за Русия така и за САЩ.

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #279 -: Неделя, 05 Април, 2015, 19:52:34 »
ОтговорОтговор

Така умело говориш (пишеш) като партиен секретар, че не се разбира смисъла. Най-напред си искаш "СОЦИАЛИЗЪМА", след това " диалектическия материализъм", който се оказва "Марксистко-Ленинска–Сталинска философия на комунизма".
Та със същата тази философия хранеха прасета с хора-интелектуалци и в Русия и в България.. Това ли трябва да се връща?
Съжалявам, но не мога да се съглася с "философията" на палачите, не мога да се съглася с "философията" превърнала България в концлагер.


ЛЕКИ ПЪТИЩА !
Ами защото не го искам, а и всичко беше провокирано от един въпрос относно предпочетанията ми на страна за живеене.
Хранеха прасетат казваш с хора интелектуалци. Имам един въпрос/молба. Много ще съм задължен на всеки който може да ми покаже една снимка на комунист с отрязана глава на свой противник. Абе една едничка искам да видя.......но, никой не показва. Казват че комунизма е бил лош и избил добрите хора. Съгласен съм че е така. Обаче я да погледнем малко с по обективни очи, например : Колко хора са избити по време на царския режим без съд и присъда, като един Гео Милев -поет който един Български съдия отказва да осъди заради перото му, но едни превратаджийски офицери не му позволяват и удобно го безследноизчезват. Един Вапцаров също поет осъден на смърт по Закон за Защита на Държавата и убит. Колко са жертвите на ВМРО по време на потушаването на селското и септемврийското въстания? Чак царя се отвръщава от тяхните жестокости и ги забранява през 1924г. Колко снимки на български офицери има с отрязани партизански глави?..........Така че аз все още си търся снимката, а иначе клакьорите викат в един глас за палачите комунисти, но защо да приемам всичко което ми казват на доверие? Искам снимки!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #280 -: Неделя, 05 Април, 2015, 20:03:38 »
ОтговорОтговор

Аз пък си мисля друго. До 1989-а САЩ водеха пропаганда колко лошо нещо е охраняването на държавната ни граница с цел недопускане свободното движение на хора. Също така водеха упорита пропаганда колко лошо нещо е забраната за пътуване в чужбина, наложена от властите по отношение на българските граждани. Същите тези САЩ обаче в продължение на 25 години не си мръднаха и малкия пръст да премахнат визите за българи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +783/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #281 -: Неделя, 05 Април, 2015, 20:32:58 »
ОтговорОтговор

Русия не е за всеки. Неслучайно е единствената държава, която от столетия е избрала друг път на развитие и не се вмества в западния шаблон. Не искат да приемат западните ценности и това е. Когато Коперник, Магелан и Да Гама са откривали новите светове и науки , Иван Грозни е варил живи болярите, а в руския двор е била тотална свинщина.
Диаметрално днес, холандски педофили - говоря за законна партия с представителство в парламента, протестират против забраната в Русия да се пропагандира педофилията и педерастията в средствата за масова информация. Също така против  закона за социалните помощи, в който руснаците записаха, че който не работи ,,взима второ място".
Русия е най-голямата държава в света, притежава огромни ресурси и е била, и ще бъде, обект на агресия от страна на хищниците. Защото хищникът иска да се храни, а малките животинки отдавна са му в менюто, но му трябва и последното животно, онова с най-многото месо.
Никой не е нападал руснаците, защото не ги харесва, нападали са ги за ресурси. Шведи, датчани, поляци, монголи, турци, немци - за жито и пасища, за торф и сребро. И за роби, и за жени.
Затова ич не ме притесняват колегите, които не харесват и не понасят Русия. Те няма да я нападнат, по-вероятно е да си карат камионите и да си следят задачките.  Притеснява ме тъпият Джон, който ще ни запали чергата и както винаги, тук на Балканите, ще пострадат абсолютно невинни. Русия няма друг избор, освен да покаже сила, тоест някой ще трябва да изчезне. Шокиран

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #282 -: Неделя, 05 Април, 2015, 21:06:05 »
ОтговорОтговор

Да погледаме заедно, аз лично бях отвратен и по едно време мислех да го спра, но  го изгледах...защото не искам да съм от стадото и в кошарата в която ни вкарват.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UQSaW6-fPek" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UQSaW6-fPek</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #283 -: Понеделник, 06 Април, 2015, 08:00:44 »
ОтговорОтговор

Много ще съм задължен на всеки който може да ми покаже една снимка на комунист с отрязана глава на свой противник. Абе една едничка искам да видя...
Вадя ти цитата от контекста, така както ти търсиш снимка на комунист държащ отрязана глава. Естествено, че точно такава снимка няма.
Устройва ли те обаче, ако ти намеря снимка на комунисти гръмнали църква и утрепали маса народ? Щото са буржоа примерно...а в църквата се пазели костите на Раковски. Или понеже не е отрязана глава, това не се брои?!
Ти сериозно ли??

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #284 -: Понеделник, 06 Април, 2015, 10:05:39 »
ОтговорОтговор


Устройва ли те обаче, ако ти намеря снимка на комунисти гръмнали църква и утрепали маса народ? Щото са буржоа примерно...а в църквата се пазели костите на Раковски. Или понеже не е отрязана глава, това не се брои?!
Ти сериозно ли??
Ще влезеш в капан, който сам си залагаш.
Говориш за атентата в църквата Св.Неделя, на 16 Април стават 90 години. Убити около 200 души в самия атентат, от ответни действияна власта са избити няколко хиляди души(с леви идеи)....
Аз обичам статистиката, и си броя всички трупове и от едната и от другата страна. Проблема ми е тогава когато удобно се премълчава статистиката в обслужване на някаква теза(например лоши комунисти) Между другото атентаторите са обесени публично и има и снимки. Колко души обаче загинаха по време на бомбандировките над София от югославските и съюзническите бомби(все бомби,и в църквата и авио) И то не защота са буржоа или комунисти примерно, а защото са българи? И на същите тези убийци на българи, трябва да търпя паметника........е,не съм чак толкоз толерантен. Все едно да съм толерантен към мангала който убива детето ми или майка ми.......може и да съм християнин, ама не чек толкоз праведен та да дам и другата буза


Та в този ред на мисли ми дойде идея да си припомним за какво точно са убили Гео Милев.........интересно е да се помисли върху написаното! И още нещо, хайде да не се убеждаваме че това е Съветска пропаганда. Доказано е че не е със решение на съдебен състав.

http://litclub.bg/library/bg/gmilev/septemvri.htm

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Етикети:
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!