Разход на гориво
Форум на българските шофьори
Събота, 01 Юни, 2024, 12:40:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разход на гориво  (Прочетена 182453 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #300 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 14:51:59 »
ОтговорОтговор

Пичове, аз ЯКО изключвам от скорост и Яко имам икономия. Не вярвам в тия булшитс, че камиона се прецаквал, скоростите нямали мазане и прочие. Ако некой иска да му кажа колко икономия имам, само на лично, и ако го познавам Усмивчица Пускам камиона с колко може и колко не ме е страх де, знам че гумите имат скоростен индекс, и до известна степен се съобразявам с това, но на всяка шайба имам 120, а за дигитала да не ви говоря коя грешка ми е най-честа и единствена.
Пък който иска да си държи камона на предавка, но моя извод от опит го пиша, е че изминавам повече разстояние след спускането като съм изключил от скорост преди да подам газ отново, отколкото когато съм на скорост, мотора задържа! Върху последното изречение обърнете внимание. Тук 100-200 метра, там 100....  и те се събират за един курс камара километри
Логично е да изминеш повече разстояние след спускането, ако спускаш по инерция. Съвсем друго е дали собственикът на камиона толерира подобно шофиране. Движение със 120 км/ч ми се струва безотговорно. Въпросът ми даже е насочен и към останалите колеги - одобрявате ли движение на тежкотоварна композиция по инерция?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #300 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 14:51:59 »

 Активен
Pando85
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 175
Теми: 11



Активност
0%

AM,B1,B,C1,C,BE,C1E,CE,Ткт*


Ел. поща
« Отговор #301 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 15:11:36 »
ОтговорОтговор

Каква инерция, каква икономия бе колеги?  Шокиран Ходете натоварете 25-26 тона вода от Девин и спускайте по инерция ако ви стиска при язовир Въча, да ви видя тогава дали ще гледате, какво са казали шефовете и икономията на нафта или ще лазите надолу с 20-30 .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #301 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 15:11:36 »

 Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +693/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #302 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 15:13:02 »
ОтговорОтговор

Логично е да изминеш повече разстояние след спускането, ако спускаш по инерция. Съвсем друго е дали собственикът на камиона толерира подобно шофиране. Движение със 120 км/ч ми се струва безотговорно. Въпросът ми даже е насочен и към останалите колеги - одобрявате ли движение на тежкотоварна композиция по инерция?
Меко казано е безотговорно. Аз тогава го питах какво прави с тия шайби и тахографа, за който пише. Защото ще направи 200 литра икономия, а ще плати 300 евро глоба. А да не говорим, че с такива не искам да се срещам по пътя. Това е 40-тонно торпедо. Ако избие маса народ, ще си спомни ли колко е бил велик в някой форум? И кой ще се смее последен и изобщо ще се смее ли някой?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Argos
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 3
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #303 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 20:02:03 »
ОтговорОтговор

Зима идва,няма шега с камиона,а спускане по инерция си е голям риск.С нищо не се оправдава такава икономия.Трябва да се внимава и кой какъв "челен" опит споделя.Последователи все ще се намерят.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MzVh1P-xJMk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MzVh1P-xJMk</a>

Гледайте поне 1 път в годината,какво се случва по пътищата защото няма най велик.

Редактирана YouTube връзка!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 12 Октомври, 2013, 23:27:11 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +693/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #304 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 20:25:30 »
ОтговорОтговор

Зима идва,няма шега с камиона,а спускане по инерция си е голям риск.С нищо не се оправдава такава икономия.Трябва да се внимава и кой какъв "челен" опит споделя.Последователи все ще се намерят.
http://www.youtube.com/watch?v=MzVh1P-xJMk
Гледайте поне 1 път в годината,какво се случва по пътищата защото няма най велик.
Каквото да им пускаш, каквото и да гледат- авантата е важна. Нито сигурността, нито камиона, нищо не ги интересува- да му влезе в джоба. Но! Но, забравят, че един път стомничка за вода, втори път, на третия се чупи. На двайстия да е, на стотния- неизбежно е. Жалкото е че обвиняват после техниката. Не, драги колеги- вие сте виновни! И да не е зима- аз на такъв бих му взела шофьорската книжка без да се замисля. С какво право застрашава всички около себе си- за лична изгода. Вярвам, че има кой да го съди. Не съм аз човекът, само се моля- да ме пази от такива. Амин!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #305 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 21:10:27 »
ОтговорОтговор

Ролис ли си, не те знам какъв си. Много си зелен братле, пак зададе новобрански въпрос. Тия шайби какво съм ги правел... ми късам ги на малки парченца и ги хвърлям през прозореца например. А от празни шайби си правя фуниики и си слагам разни монетки от различни валути. Сигурно сега ще кажеш че замърсявам околната среда. Та докато си още с тоя цвят, недей да ме поучаваш и да ме сочиш като лош пример, щото ти личи, че не само че не си шофьор, а и не трябва да си. Тук е шофьорски форум и не ми е кеф няква даскаличка като тебе да ме поучава как да си карам камиона и да си гоня паричките. Като те е шубе, седи си у вас под юргана и чети форума на мамите.. беше нещо bgmamma, виж го в гугала и се пробвай там.
На другите карачи да метна една вероятност да поумуват - може би не пускам по инерция на Въча или искате да кажете, че сте видели баир???, или зиме (макар че не съвсем  Ухилен Ухилен) тоест може би ме изкарахте твърде черен, вместо да сте доволни, че некой споделя опита си. Ма за некои е некъв вид страст да се покажат винаги на въпреки, как им се викаше - хейтъри ли кво ли. Айде хейтвайте ме, а азе ще си го преместя у другия крачол, че утре тръгвам... след седмица ще видим какво сте яли в тая тема

Редакциика кратка:

Ето ролисче, да ти пейстна тука ква глупост си питал:
Цитат на: Бриги Бичкията в Петък, 11 Октомври, 2013, 12:29:46
Реших да спущим едно теме,оти тъпеем пред Правецо и ми чудно кво мислите,та:
Какво ,Ви е мнението за кръшенето на пета,оти едни разпраат,че коги лагерите се опитват да изстрелят капачката на главината било меко казано некадърност,а я мислим,че рано или късно опираш до моменто ,коги кабината не опре ли у преднио капак оправия нема.
Та метнете едно мнение,ако мастилото Ви не е кът.
Ъф корс темата е тъпня оти е шоферска,ма ко да праиш ,като нещата у шоферскио живот не винаги са толкова интересни.

Аре не се срамвайте скършете едно мнение,да Ви чуем ко че обадите по въпроса

Е голямо зверене падна, докато схвана, че не става въпрос за пета скорост, пу, Бриги, ако беше написал „питъ“, по-лесно щях да ти схвана идеята. Що да чупиш камиончето?

Значи повече немам никакво желание да ти отговарям, щото си много ниска летва. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #306 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 21:21:05 »
ОтговорОтговор

Ролис ли си, не те знам какъв си. Много си зелен братле, пак зададе новобрански въпрос. Тия шайби какво съм ги правел... ми късам ги на малки парченца и ги хвърлям през прозореца например. А от празни шайби си правя фуниики и си слагам разни монетки от различни валути. Сигурно сега ще кажеш че замърсявам околната среда. Та докато си още с тоя цвят, недей да ме поучаваш и да ме сочиш като лош пример, щото ти личи, че не само че не си шофьор, а и не трябва да си. Тук е шофьорски форум и не ми е кеф няква даскаличка като тебе да ме поучава как да си карам камиона и да си гоня паричките. Като те е шубе, седи си у вас под юргана и чети форума на мамите.. беше нещо bgmamma, виж го в гугала и се пробвай там.
На другите карачи да метна една вероятност да поумуват - може би не пускам по инерция на Въча, или зиме (макар че не съвсем  Ухилен Ухилен) тоест може би ме изкарахте твърде черен, вместо да сте доволни, че некой споделя опита си. Ма за некои е некъв вид страст да се покажат винаги на въпреки, как им се викаше - хейтъри ли кво ли. Айде хейтвайте ме, а азе ще си го преместя у другия крачол, че утре тръгвам... след седмица ще видим какво сте яли в тая тема


Сестричка е rolly_s, но не това е важното. Мисля, че напълно излишно се напрягаш и показваш мускули. Радостен съм, когато чета смислени твои публикации, но в тази тема определено даваш лош пример. Лек път и тежка заплата. И си пази шайбите, може да ти потрябват.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0.2%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #307 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 21:23:24 »
ОтговорОтговор

Каквото да им пускаш, каквото и да гледат- авантата е важна. Нито сигурността, нито камиона, нищо не ги интересува- да му влезе в джоба. Но! Но, забравят, че един път стомничка за вода, втори път, на третия се чупи. На двайстия да е, на стотния- неизбежно е. Жалкото е че обвиняват после техниката. Не, драги колеги- вие сте виновни! И да не е зима- аз на такъв бих му взела шофьорската книжка без да се замисля. С какво право застрашава всички около себе си- за лична изгода. Вярвам, че има кой да го съди. Не съм аз човекът, само се моля- да ме пази от такива. Амин!
Два пъти изтрапвах,защото ме пратиха с камион,на който на му държат спиралите на ремаркето...После техниката не ни е виновна,ама поне тръгнах празен и се по магистрала до еди къде си,и като натоварих...абе мани,та и техниката си е виновна

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #308 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 23:07:47 »
ОтговорОтговор

Икономия не се постига само от спускане по инерция и със скорости до 120.
При познаване на пътя може преди баир да се отнеме газта и от 80 да падне скоростта на 60, след това в баира камиона ще се засили до 80 и ще се налага по-малко ползване на спирачки.
Така 100-те метра няма да са след баира, а преди баира. Но това малко шоферчета го могат. Аз когато го правя обикновенно бързащите се опитват да ме изпреварват и надолу се чудят после как да спрат.
Много бързат всички, а според мене няма да се загуби много време.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1947
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #309 -: Събота, 12 Октомври, 2013, 23:36:42 »
ОтговорОтговор

Икономията е майка на мизерията ама като си с 28 тона вода от Евиан за Белгия и караш само национали с разход 38-40 на 100 и гледаш да използваш всяко спускане за да ти падне разхода,,,,, готино е като си с петнайсетина тона и караш с 24-26 на 100 ;-) ,,,,,,,,,,,,,,, Аре наздраве и внимателствайте по завоите,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +693/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #310 -: Неделя, 13 Октомври, 2013, 03:29:48 »
ОтговорОтговор

Два пъти изтрапвах,защото ме пратиха с камион,на който на му държат спиралите на ремаркето...После техниката не ни е виновна,ама поне тръгнах празен и се по магистрала до еди къде си,и като натоварих...абе мани,та и техниката си е виновна

Това е съвсем друго нещо, защо не си направи труда за прочетеш- по какъв повод пишем. Малко по-назад в темата колега се похвали, че редовно освобождава от скорост камиона и кара редовно със 120 километра в час по инерция. Имам предвид само и единствено този случай.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1947
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #311 -: Неделя, 13 Октомври, 2013, 07:40:49 »
ОтговорОтговор

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ylb9ju2zGvs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ylb9ju2zGvs</a>  Toва е с 28 тона минерална вода ,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +693/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #312 -: Неделя, 13 Октомври, 2013, 10:02:06 »
ОтговорОтговор

Ролис ли си, не те знам какъв си. Много си зелен братле, пак зададе новобрански въпрос. Тия шайби какво съм ги правел... ми късам ги на малки парченца и ги хвърлям през прозореца например. А от празни шайби си правя фуниики и си слагам разни монетки от различни валути. Сигурно сега ще кажеш че замърсявам околната среда. Та докато си още с тоя цвят, недей да ме поучаваш и да ме сочиш като лош пример, щото ти личи, че не само че не си шофьор, а и не трябва да си. Тук е шофьорски форум и не ми е кеф няква даскаличка като тебе да ме поучава как да си карам камиона и да си гоня паричките. Като те е шубе, седи си у вас под юргана и чети форума на мамите.. беше нещо bgmamma, виж го в гугала и се пробвай там.
На другите карачи да метна една вероятност да поумуват - може би не пускам по инерция на Въча или искате да кажете, че сте видели баир???, или зиме (макар че не съвсем  Ухилен Ухилен) тоест може би ме изкарахте твърде черен, вместо да сте доволни, че некой споделя опита си. Ма за некои е некъв вид страст да се покажат винаги на въпреки, как им се викаше - хейтъри ли кво ли. Айде хейтвайте ме, а азе ще си го преместя у другия крачол, че утре тръгвам... след седмица ще видим какво сте яли в тая тема

Редакциика кратка:

Ето ролисче, да ти пейстна тука ква глупост си питал:
Цитат на: Бриги Бичкията в Петък, 11 Октомври, 2013, 12:29:46
Реших да спущим едно теме,оти тъпеем пред Правецо и ми чудно кво мислите,та:
Какво ,Ви е мнението за кръшенето на пета,оти едни разпраат,че коги лагерите се опитват да изстрелят капачката на главината било меко казано некадърност,а я мислим,че рано или късно опираш до моменто ,коги кабината не опре ли у преднио капак оправия нема.
Та метнете едно мнение,ако мастилото Ви не е кът.
Ъф корс темата е тъпня оти е шоферска,ма ко да праиш ,като нещата у шоферскио живот не винаги са толкова интересни.

Аре не се срамвайте скършете едно мнение,да Ви чуем ко че обадите по въпроса

Е голямо зверене падна, докато схвана, че не става въпрос за пета скорост, пу, Бриги, ако беше написал „питъ“, по-лесно щях да ти схвана идеята. Що да чупиш камиончето?

Значи повече немам никакво желание да ти отговарям, щото си много ниска летва.  

Ти тая „летва“ никога няма да я надскочиш. И ако не бях написала това, което си копнал- още щеше да се звериш и да търсиш преводач. Не съм искала разрешение от Бриги, но ще си позволя  Бриги Бичкията
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1068/-1577
+ -
Неактивен Неактивен

Публикации: 3445


Старши некадърник


Профил WWW Ел. поща Лично съобщение (Неактивен)
   
Re:(Без заглавие)
« Изпратени до: rolly_s -: Петък, 11 Октомври, 2013, 12:52:39 »
« Вие сте отговорили или препратили това съобщение. »
   Отговори с цитатЦитат ОтговорОтговор Изтрий това съобщениеПремахни
 Намигване бЕ МАНИ ТИЯ РАБОТИ,Арно си пишем и тва че и аз не мое си преведем писанието не означава,че ич ме нема с езиците.

Драскай кво ти падне на тема влачене на гуми на ремаркето при маневра.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #313 -: Неделя, 13 Октомври, 2013, 10:56:44 »
ОтговорОтговор

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ylb9ju2zGvs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ylb9ju2zGvs</a>  Toва е с 28 тона минерална вода ,,,,,,,,,,,,,,,

 За 121 км/ч по национал ханс прибра книжката на колега за 8 месеца + 300 евра на място и още 700 като приключи делото , така че вие си преценете 20 секунди кеф и после година ше си смучете онова за сол .Да не казвам и че едвам избегна ареста и то благодарение на шефа пак че успя да му плати глобата в рамките на 30 минути. Така че заради едната икономия НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА е вече тук пишат и много форумни джедай дето по една или друга причина вършат глупости.

ПП. За да не пиша нов пост ще пиша тук за разхода на Волвото а вие преценявайте добър или лош е .

От SAF-Holldnd(Бессенбах абре Ашафенбург направо) до Ferrere di Asti отиване и връщане през Бернардино  и само магистрала и на ограничител 91км  среден разход 42,5литра на 100км/биогориво/ с 23-25 тона  влекача е на 3хиляди .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +693/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #314 -: Неделя, 13 Октомври, 2013, 11:18:07 »
ОтговорОтговор

За 121 км/ч по национал ханс прибра книжката на колега за 8 месеца + 300 евра на място и още 700 като приключи делото , така че вие си преценете 20 секунди кеф и после година ше си смучете онова за сол .Да не казвам и че едвам избегна ареста и то благодарение на шефа пак че успя да му плати глобата в рамките на 30 минути. Така че заради едната икономия НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА е вече тук пишат и много форумни джедай дето по една или друга причина вършат глупости.
То една година ще намерят какво..... ами да не събират след тях човешки останки. Че им се говори, а те акъл не искат. Велики ама кой по-по-най.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Етикети:
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!