Дискордиа
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 21:55:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дискордиа  (Прочетена 203403 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #240 -: Петък, 07 Февруари, 2020, 21:26:33 »
ОтговорОтговор

Абе така е, но като ще почвам ми се ще да е на големите, а не да се дрънкам с С категория. Още повече, че ми е мерак някой ден да се кача на извънгабаритен, цистерна или даже на експлозиви ( като ще е за пари, поне парите да са добри )

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #240 -: Петък, 07 Февруари, 2020, 21:26:33 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #241 -: Неделя, 09 Февруари, 2020, 17:06:15 »
ОтговорОтговор

Не знам кой ти е казал, че в превоза на експлозиви заплащането е добро /тук в Бг/ забрави .....няма къде да практикуваш, пък където има такава длъжност честно ти казвам не знам как си подновяват АДРа, колегите са на предпенсионна възраст и работят за жълти стотинки. Цистерните.....там има 2-3 добри фирми, всичко останало е пълно "дране" няма спане, почивка, ЕР 561 и т.н. ще забравиш къде живееш за 200-300лв. в повече. Случайно да виждал ДАИ да проверява цистерна?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #241 -: Неделя, 09 Февруари, 2020, 17:06:15 »

 Активен
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #242 -: Неделя, 09 Февруари, 2020, 19:33:20 »
ОтговорОтговор

Аз пък имам двама познати, млади хора с немски адр и подновяват в Германия, които карат цистерни и вземат предоволно, поне така знам. За бг не говоря нямам идея

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #243 -: Понеделник, 10 Февруари, 2020, 09:16:16 »
ОтговорОтговор

Усмивчица Не съм разбрал, че ще емигрираш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #244 -: Четвъртък, 11 Юни, 2020, 09:01:21 »
ОтговорОтговор

От любопитство се обадих на обявата им:
- Добър ден! Интересувам се от обявата Ви за международен шофьор без опит.
- Добър ден! Какво точно Ви интересува?
- Ами дестинации, начин на работа, заплащане, период на обучение...всичко.
- Имате ли документи?
- Има категория С, АДР основен, цистерни и взривни, проф отговорност, до месец изкарвам и Е.
- Изкарайте Е първо
- Добре, мога ли да чуя условията, които предлагате?
- Изкарайте Е и елате до офиса да говорим, ще Ви обясня всичко
- Господине, аз ще изкарам категорията, но не може ли по телефона да ми обясните, все пак в обявата Ви пише “за повече информация се обадете на телефон .....” и живея в Бургас? София ми идва малко далече, за да чуя условията Ви?
- Все пак нямате изкарана категория Е
.....
- Благодаря Ви за отделенето време! Лек ден!

Колеги, аз ли бъркам нещо? За условия трябва да бия 750 км и не мога да ги чуя преди да имам Е?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #245 -: Четвъртък, 11 Юни, 2020, 16:35:54 »
ОтговорОтговор

Нищо не бъркаш, колега. Просто изчакай да си вземеш категорията и пак питай. Търпението е много ценна добродетел.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
sashkataa
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #246 -: Четвъртък, 18 Юни, 2020, 00:48:59 »
ОтговорОтговор

На правите курсове как са нещата ако някой знае нека сподели

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #247 -: Петък, 19 Юни, 2020, 00:02:03 »
ОтговорОтговор

На правите курсове как са нещата ако някой знае нека сподели

     Правите курсове са Германия - Гърция и обратно или се взима в България натоварен камион от Турция, ходиш до Европа и се връщаш с товар за Турция. За първия вариант е желателно да живееш близо до оста Видин - София - Кулата. И да сметнеш нормалната седмична почивка да е в България. За Турция почивката е повече и не са задължителни тези неща.
     Ако целта ти е да си намериш оправдания за да не работиш, има много да "съдействат", най-често нищо не знаят за фирмата ще те "залеят" с причини да я пропуснеш (култовото: "бягай с 200!"). Ако не е така, не е ли по-просто да отидеш и да попиташ за условията и после да зададеш въпроса: Вярно ли са толкова добри нещата както казват? Или ако не ти харесат, да попиташ: Дали не е по-добре от колкото предлагат?
     В двора има и други фирми с малко движение и губене на време, ще имаш много впечатления. Фирмата по автопарк се конкурира с ПИМК. Известното "пазене" на турбината има само при по-старите Волва. Все си мисля че това е "най-страшното" което се чува за фирмата.
     Имай предвид, че "пълно щастие няма"!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #248 -: Неделя, 21 Юни, 2020, 05:59:17 »
ОтговорОтговор

Най-страшното е удръжките за нафта.
Като уцелиш ялов курс и като ти клъцнат за нафта и се получава, че ръбиш все едни дрънкаш бусче във България
Минус е и заплащането с два месеца назад

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #249 -: Неделя, 21 Юни, 2020, 11:15:56 »
ОтговорОтговор

Като започнат да си издават камионите и тогава започва веселбата  :)Тук липсва една тапичка ,там капачка и всичко си цака на момента . Но пък имам познати които са от много време , значи може тях да не ги клатят по общата процедура.
Най-страшното е удръжките за нафта.
Цял офис, десетима човека се грижат да си "доволен" Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #250 -: Неделя, 21 Юни, 2020, 16:45:02 »
ОтговорОтговор

Ще дойдем  на тезата на бате Иво-райдера,че лоша фирма няма,а само лоши шофьори има Смотан Смотан Смотан!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #251 -: Неделя, 21 Юни, 2020, 21:10:20 »
ОтговорОтговор

Най-страшното е удръжките за нафта.
Като уцелиш ялов курс и като ти клъцнат за нафта и се получава, че ръбиш все едни дрънкаш бусче във България
Минус е и заплащането с два месеца назад

     Може при всички да се случи еднократни удръжки за нафта. Но повечето са в икономия. Дори от много хвалене колко са икономични, нормите са свалени. Плащането 2 месеца назад не е точно така. Първо къде има фирма на 1-во число да се два заплатата за целия месец? Все едни сега като сме 21.06 преди 20 дни да са дали за целия месец. По КТ, мисля че беше до 30 дни от завършването на месеца. Второ, вече се плаща до три дни след завършване на курса и не е актуално забавянето. Вероятно не само на теб е правило лошо впечатление, макар и не точно 2 месеца закъснение.
     Пълно щастие няма. Най-големият пробег на камион там е 350 хиляди километра. Големите фирми имат големи недостатъци, но и големи предимства.


Ще дойдем  на тезата на бате Иво-райдера,че лоша фирма няма,а само лоши шофьори има Смотан Смотан Смотан!!!

     Има случаи да е прав. При толкова камиони едва ли минават по 2-3 на камион месечно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #252 -: Неделя, 03 Януари, 2021, 11:40:14 »
ОтговорОтговор

     Коментира се напоследък ново заплащане: в Европа 90 евро на ден с АДР сертификат, без такъв 85 и 30 за влизане в Англия. На курсовете Европа - Гърция/Турция - 70/65 евро съответно със и без АДР. Показателите отпадат, но нормата остава. При условие че заплащането е на ден, не се влиза в конфликт - норма + заплащане на километър. Засега са прогнози и ще видим как е, има и да удържат и пак ще останат не малко, дори да са верни слухове за удръжки някога.
     Ако не съм споменавал скоро, всичко е относително и при някои не се получава, при други се получава за дадената фирма и в повечето случаи не можеш да предвидиш. На близък приятел работещ там, почина баща му и го прибраха от Англия за сметка на фирмата със самолет.

     Определено не е за раздел: "Черен списък"!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #253 -: Понеделник, 04 Януари, 2021, 12:26:07 »
ОтговорОтговор

Интересно ,явно ще се опитат бързо да се адаптират към правилата на Макрон ,дано е така и продължат с промените! Иначе по моя скромен опит съм разбрал ,че по-добре в голяма фирма да се работи, колкото и негативи да има понякога.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #254 -: Петък, 08 Януари, 2021, 17:21:31 »
ОтговорОтговор

Само освен удръжки за преразход, да не се почне и с глоба от сорта,, ти що не кара 8:58мин."

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!