• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Дискордиа

Започната от o, Сряда, 28 Септември, 2011, 00:35:56

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: imter - Петък, 01 Юли, 2022, 07:31:32
Интересен е факта ,че въпреки тези условия, промоцията е удължена до края на юли ???!Явно няма толкова свободни шофьори колкото им трябват ;).

     Прав си за удължаването. Не ми се струва да има място за притеснение. Каквото е юни и юли, такова е било май, април и т.н. Само че след 6 месеца ще вземеш 1 000, наместо 500 лева. Освен това този който те "доведе" има стимул да ти помага, дори и за гяволъци.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Понеже няма все още плащане "месец за месеца", според формулата на 1 август (или 31.07) са взети всички пари за месец август и работодателят чака да се изработят. Нали Дискордиа плащала 2 месеца назад, най-късно 25.09 за август, като имаш право и на аванс, дори май идва на 25 юли да са взети?! Ама ето една която предлага голям аванс, което вероятно е значителна част от парите за курса - обявени 70%. Заплащане между 3 600 и 4 500 (обещани) при пресмятане с ЕЛКА, наум и калкулатор не ми приличат на близо 100 евро и малко отгоре според работата. НО ПЪК ПРИЛИЧА ДОНЯКЪДЕ НА ПЛАЩАНЕ "МЕСЕЦ ЗА МЕСЕЦ"!

     Знам, че има такива които са съгласни на 60-70 % да взимат от парите, но да са веднага. Ето дори напред и ако се вземат от няколко фирми, много се получават нещата (не за фирмите).
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     С парите за заплащане много се равняват с Дискордиа, затова новите разценки, но тези които са в Европа. АДР - 110 евро, без 105. Нормата на гориво е намалена с 1 литър за 100 км. Затова се оплакват доста. Поощрение за желаещите да работят "вътрешно" е 500 евро. Дават и 1 000 лв за "доведен" във фирмата - промоция, стандартно е 500 лв.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Сваляне с 10 евро на ден парите за шофьорите. Предполага се, че това е проба как ще реагират хората. Ако все пак стане, лошият пример ще бъде използван и като извинение за намаляване на парите от другите. Повечето работещи в Дискордиа се кълнат, че никога не биха работили на заплащане срещу изминато разстояние и няма по-добро от това на ден.
    Разбира се има пресечна точка, когато заплащането е на ден, да се сметне колко идва на километър. Както и обратното, взети пари въз основа на изминато разстояние, намиране колко е на ден - това ми се струва задължително, освен ако наистина не са много умни, както обикновено считат работещи на такъв тип заплащане.
    Да речем има за месец приход от 4 000 лв, което е 24 дни по 85 евро (166 лв). Ако тези пари са за 10 хиляди километра, ще рече 40 стотинки за километър. Ами ако са за 7 хиляди километра, ще дойде 57 ст/км. То пране, пране, но все пак кой ще дава тези пари?

     Разбира се, при заплащане на ден се гледа да се свърши максимално работа, респективно измине разстояние. Когато е на километър заплащането, целта е уж същата, ама се подбират товарите, защото нищо не дават на шофьора докато чака.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

martin stanev

Уважаеми колеги, оправия няма да има! Ние сме прекалено наведени, вечно стъпили на две мистрии и захванати яко, за дръжките, а работодателя зад нас си прави каквото му е на него угодно и кеф! Никога не си гледаме интереса, все сме доволни на огриските, празните приказки и голите обещания, които работодателя ни залъгва. Работодателя не съблюдава законовите порядки и кодекса на труда, защото самата държава му позволява да ни клати нас, след като ние здраво спътилите на мистриите не щем да помислим и да се изправим. За жалост е голата истина.....

martin stanev

Извинявам се, за 2 поредни публикации!




МИНКО ИЛЧЕВ

     Тази фирма докато беше в Черен списък беше добра. Малко откакто отиде в Бял списък и не е добре. Ще увеличават (връщат) парите, както преди малко повече от 2 години, ама надали. Говореха за 85 часа двуседмично и за каращите Англия 80. Сега май говорят за 30 км повече на ден? Наистина ли са се сетили, че работата се върши когато се стигне до адрес, не е достатъчно, ама инак въобще няма как. Ще давали бонуси, на български премия. На украински "премія", нали е украинска "пералня"? Ще дават премия и да стигнат старите заплати. Само в транспорта ли има намаляване на парите или при цените?
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Нещо в Дискордиа имат много хора, могат и си позволява да губят. Съгласен съм с написаното, само с думата "мобинг". Не знаех какво значи - психически тормоз на работното място.


"СКЪПИ КОЛЕГИ, МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ... 📢

До ръководния екип на Discordia,

Първо искаме да отправим поздрави и да пожелаем успешна работа на всички.
С уважение ви пишем, движени от реална тревога за атмосферата, която се създаде в компанията през последните месеци.

През последно време към нас, шофьорите, непрекъснато се отправят обвинения в злоупотреба, измама и неправилно използване на ресурси.
В допълнение почти всеки ден получаваме съобщения, съдържащи заплахи за удръжки от заплатата. Тази практика вече се е превърнала в психологически натиск и форма на психическо насилие.
Тези подходи не мотивират работниците — те унищожават доверието, уважението и професионалната етика.
[Добавено] Тези действия не вредят само на отделните хора, а подкопават работния ред и сигурността на цялата организация.

Много от колегите губят мотивация, чувстват се обезценени и вярват, че работят под постоянен натиск.
Ние сме хора с морал и отговорности — към семействата и децата си.
Ние не сме хора без чест, както някои се опитват да ни представят.

Ние работим за успеха на Discordia.
Ако наистина има служител, който злоупотребява, открийте го, съставете протокол и ако е необходимо — прекратете договора му.
Но да се обвиняват две хиляди човека за грешките на няколко — това не носи полза на никого.

Настояваме и за установяване на онези членове на ръководството, които систематично и многократно прилагат психически натиск, насилие и мобинг, и за предприемане на дисциплинарни мерки срещу тях.

Не забравяйте — ние не сме машини.
Имаме чувства, семейства, умора и носталгия.
Пътищата и без това са трудни — а натискът, който идва от нашите собствени ръководители, ни изтощава напълно.
[Добавено] Този натиск води до по-голямо текучество и увеличава риска от оперативни грешки.

Ако искате Discordia да бъде силна, уважавана и устойчива компания, прекратете това психическо насилие.
Стотици шофьори вече напуснаха. Този постоянен мобинг се е превърнал в травма, която унищожава компанията отвътре.
Тези, които го прилагат, трябва незабавно да спрат.

Само тогава може да се изгради истинско доверие и взаимна лоялност между ръководство и служители.
Ние искаме да работим в спокойствие и с висока професионална етика — защото и компанията, и нейните хора го заслужават.

---

Проблеми и искания:

1. Постоянните и масови обвинения към шофьорите — в кражба, измама и злоупотреба — както и ежедневните заплахи за удръжки от заплатите, са недопустими. Това не е управление, а психическо насилие, преминаващо границата към мобинг.

2. Изрази като ,,ще ви удържим от заплатата" и ,,ще ви вземем парите" се повтарят ежедневно и се използват като средство за контрол. Тези заплахи рушат мотивацията и създават атмосфера на страх и недоверие. Те трябва незабавно да спрат.

3. Относно паркингите: често ни се забранява да влизаме в платени паркинги, но след това ни се казва, че ще ни се удържат парите за тях. Отговорността за подобни решения трябва да лежи върху тези, които ги налагат. Не можете да ни забранявате да влизаме в паркинги и после да искате от нас да плащаме щети, кражби или инциденти. Това е неприемливо.

4. Искаме идентифициране на членовете на управлението, които системно прилагат психологически натиск, и налагане на съответните дисциплинарни мерки.

5. Ако Discordia иска да бъде стабилна и ефективна компания, тези масови обвинения и методи на натиск трябва да бъдат прекратени. Достатъчно е да се види как големи компании управляват с малки екипи и без да упражняват такъв натиск — разликата е очевидна.

6. Най-важното — ние сме хора с чувства, семейства и умора. Работим дълги часове по пътищата, а постоянният психологически натиск от страна на ръководството унищожава както нашата отдаденост, така и нашата ефективност.

---

Да се прекратят масовите обвинения и заплахите за удръжки;
да се определи ясно кой носи отговорност при забрани за паркинг;
да се установят и санкционират лицата, които прилагат психологически натиск върху служителите.
Публикацията е от друга група на друг колега."
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

Hristo Lishev

Бреее, бре бре... При последната ми вербална комуникация с колега от Дискордиа последния съобщи, че вече нямат пряка връзка с флотния, диспонента или друго лице, причиняващо мобинг, глупинг, гълфонинг и прозиводните им по причина непрекъснатите двустранни заплахи за анално-генитално проникване от едната към другата страна или към всички близки нейни роднини от женски пол, като Изкуствения интелект раздавал нярядите, да нямало обидени с леки и тежки курсове, абе цветя и рози. Така също научих, че винаги и навсякъде, особено за седмична почивка се ползват платени паркинзи с цел най-вече опазване на горивото, което било нещо като лична собственост на водача, кой както иска да го разбира. А сега нещата са се одругоячили, дето се вика... ;D

Hristo Lishev