Разход на гориво
Форум на българските шофьори
Петък, 14 Юни, 2024, 01:21:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разход на гориво  (Прочетена 184306 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #90 -: Неделя, 14 Август, 2011, 18:33:56 »
ОтговорОтговор

Един литър е към 800 грама и малко отгоре баце(тва за нафтата),има обаче и на кило и на литър зависи къде товариш ,ма едва ли е важно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #90 -: Неделя, 14 Август, 2011, 18:33:56 »

 Активен
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #91 -: Неделя, 14 Август, 2011, 18:42:17 »
ОтговорОтговор

Един литър е към 800 грама и малко отгоре баце(тва за нафтата),има обаче и на кило и на литър зависи къде товариш ,ма едва ли е важно.


Не Баце,изобщо даже ,касае ги тия де имат бензиностанции. Нас ни касае другото и то докато се още бутаме дараците.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #91 -: Неделя, 14 Август, 2011, 18:42:17 »

 Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #92 -: Неделя, 14 Август, 2011, 18:45:27 »
ОтговорОтговор

Горивото си има относително тегло.Мога да говоря за пропан бутан.НА 90 процента от клиентите продавахме на литър.големите вериги ги зареждахме на реална температура-15 градуса.Имаше клиенти-малко на брой-тях ги зареждахме на килограм.Те никога не губиха-винаги им излизаше газта.На тез дет не им излиза-правете си сметка......наи добрата газ има относително тегло-0,555....За светлите горива-нямам идея......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #93 -: Неделя, 14 Август, 2011, 18:54:07 »
ОтговорОтговор

Да ти кажем,аз съм забравил,но 25т дизел при температура от 25-27гр излизат около 500-700литра в повече.За био-дизела отива към 1000литра в повече.само на минусовите температури се свива което е нормално.Аз докат карах цистерната винаги е било на кг, Намигване Намигване Намигване Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #94 -: Неделя, 14 Август, 2011, 19:05:49 »
ОтговорОтговор

У Илиенци беше на литър,са бем ли го.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2446/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #95 -: Неделя, 14 Август, 2011, 20:16:58 »
ОтговорОтговор

Ето тук можете да видите кое гориво в каква мерна единица се продава. Упомената е и температурата, в случая 15 градуса, при която стават измерванията.

http://www.lukoil.bg/Main.do?menuItemKey=1744-35

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #96 -: Неделя, 14 Август, 2011, 20:50:56 »
ОтговорОтговор

Страхотна конкуренция,баси монопол както у доброто татово време,как нема а са високи цените.И на това ако му викат свободен пазар,никва разлика у цената та даже и с 0,5 от стинката

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1885/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #97 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 16:27:35 »
ОтговорОтговор

Бацета къв е разхода тия дни бре,че нешо не моем го докарам до летнио  Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


kobrata-kalugerovo
Младши потребител
**

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 84
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #98 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 18:08:37 »
ОтговорОтговор

При мен е доста голям някаде към 45 / 100  пълен пълен КЦМ Пловдив -  минаЕлшица като смятаме че коша го дигам по 3 защото лепи нормало ми гори 37 ,38

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #99 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 19:38:10 »
ОтговорОтговор

Абе има и чорбаджии, къде искат, камионите при тия температури и натоварени да горят, колко Симсонка Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 05 Февруари, 2012, 23:17:31 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Тонев 88
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 38
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #100 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 22:50:04 »
ОтговорОтговор

Батсе сега да те светна и аз как става затоплянето на горивото.Твоя работа дали ще приемеш мнението на един неграмотен по думите ти  Ухилен
Първо горивото дава разлика дори при 1 градус разлика от резервоара , където се намира и резервоара където го сипваш.
Цистерните за гориво са заровени под земята,където сещаш се температурата е по висока от вън през зимата.Та като сипеш затопленото гориво от цистерната в умрелия от студ резервоар естествено че ще даде отклонение.Горивото има свойството да се разширява като се затопли и да се свива като се изстуди.Ами за сметка на това лятото като се нагрее резервоара пък се разширява и така нещата си идват  по местата.

Админ понеже се драскаш много начетен (ако искаш ми давай бан не ме интерисува) Отговори си първо на въпроса : Защо на мостовете,където минаваш всеки ден са сложени тези железа напречно на пътя и ще се светнеш и за горивото.Вкарай малко логика и напиши 2 реда за нас неграмотните да те видим до какви заключения стигна!
Не ти пиша тези неща с цел да те засягам,а да си мериш приказките и да не окачествяваш някои, които дори не познаваш.
 
Причина за редакция: Две поредни публикации!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 05 Февруари, 2012, 23:12:48 от admin » Активен
VANKO 534
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 14
Теми: 4



Активност
0%

« Отговор #101 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 23:12:46 »
ОтговорОтговор

Админ понеже се драскаш много начетен (ако искаш ми давай бан не ме интерисува) Отговори си първо на въпроса : Защо на мостовете,където минаваш всеки ден са сложени тези железа напречно на пътя и ще се светнеш и за горивото.Вкарай малко логика и напиши 2 реда за нас неграмотните да те видим до какви заключения стигна!
Не ти пиша тези неща с цел да те засягам,а да си мериш приказките и да не окачествяваш някои, които дори не познаваш.
+1

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2446/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7188
Теми: 540



Активност
1.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #102 -: Неделя, 05 Февруари, 2012, 23:18:59 »
ОтговорОтговор

Админ понеже се драскаш много начетен (ако искаш ми давай бан не ме интерисува) Отговори си първо на въпроса : Защо на мостовете,където минаваш всеки ден са сложени тези железа напречно на пътя и ще се светнеш и за горивото.Вкарай малко логика и напиши 2 реда за нас неграмотните да те видим до какви заключения стигна!
Не ти пиша тези неща с цел да те засягам,а да си мериш приказките и да не окачествяваш някои, които дори не познаваш.
 
Причина за редакция: Две поредни публикации!!!

Да ти приличам на преподавател по физика? Ще използвам случая да ти обясня, че продължаваш да пишеш в разрез с правилата на форума! Тези правила се състоят само от 21 точки и ще бъде добре да ги прочетеш и да ги спазваш. Недей да даваш някакви смехотворни предположения откъде минавам ежедневно и дали това става по мостове. Спазвай правилата, които си приел, регистрирайки се в този форум и всичко ще бъде наред. Напоследък все да ми става досадно от подобни конфронтации.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2317/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2156
Теми: 138



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #103 -: Понеделник, 06 Февруари, 2012, 00:47:49 »
ОтговорОтговор

     Някой твърди ли, че при промяна на температурата, НЕ СЕ променят линейни размери, съответно обем. Имаше мнение, че на границата с Турция, затопляли нафтата, на бензиностанциите. Правих сметки, има полза от затопляне http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=112.45
     Мога да твърдя, че само масата не се променя. В Класическата физика има "Закон за запазване на масата". По-нататък малко се ревизира и Е=m.c.c
     Има и, че не може да се върнеш...

+1

     ?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #104 -: Понеделник, 06 Февруари, 2012, 01:35:41 »
ОтговорОтговор

Горивата на едро се продават на литър, но като се товарят се прави с кантар. Всяко вещество си има специфична плътност. Например евродизела 1л=0.860кг. като знае колко литра товари. Примерно 10000л на кантара трябва да излезе 8600кг. Като отива да разтоварва, ако няма кантар се прави измерване на температурата. При различни температури си има съответна плътност и килограмите трябва да излязат. При 1 градус разлика в температурата, плътността на евро дизела се променя с 8гр

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!